NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Pozvan Škorić, pretpoziv Mariću

Iz Hrvatskog nogometnog saveza

Pozvan Škorić, pretpoziv Mariću

09.03.2020.

Izbornik Dalić odredio je kandidate za prijateljske oglede sa Švicarskom i Portugalom krajem ovoga mjeseca u Dohi.

Izbornik najbolje reprezentacije Hrvatske Zlatko Dalić odredio je 23 igrača koje će voditi u Dohu na dvije dogovorene prijateljske utakmice. Među njegovim izabranicima ponovno je naš kapetan Mile Škorić, dok je pretpoziv dobio prvi strijelac HNL-a Mirko Marić. „Vatreni“ će prvo 26. ožujka igrati protiv Švicarske, a četiri dana kasnije suparnik će im biti aktualni prvak Europe Portugal. Riječ je o kontrolnim dvobojima koji će našoj najjačoj nacionalnoj vrsti dobro doći u sklopu  priprema za predstojeću kontinentalnu smotru koja počinje u lipnju ove godine.

Svi s Dalićevog popisa

Pozive su dobili: Dominik Livaković (Dinamo), Lovre Kalinić (Toulouse), Simon Sluga (Luton Town), Domagoj Vida (Bešiktaš), Dejan Lovren (Liverpool), Tin Jedvaj (Augsburg), Mile Škorić (Osijek), Duje Ćaleta-Car (Marseille), Borna Barišić (Rangers), Šime Vrsaljko (Atletico Madrid), Dario Melnjak (Rizespor), Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona), Mateo Kovačić (Chelsea), Marcelo Brozović (Inter), Milan Badelj (Fiorentina), Nikola Vlašić (CSKA Moskva), Mario Pašalić (Atalanta), Ivan Perišić (Bayern), Ante Rebić (Milan), Josip Brekalo (Wolfsburg), Andrej Kramarić (Hoffenheim) i Bruno Petković (Dinamo). Pretpozive su, osim našeg Marića, još dobili: Ivo Grbić (Lokomotiva), Josip Juranović (Hajduk), Domagoj Bradarić (Lille), Filip Benković (Bristol City), Filip Bradarić (Celta Vigo), Marko Rog (Cagliari), Mislav Oršić (Dinamo) i Antonio Mirko Čolak (Rijeka).

Žaperu pretpoziv za U.21

Izbornik U-21 reprezentacije Igor Bišćan odlučio se za igrače na koje računa za dvije kvalifikacijske utakmice koje će njegovi izabranici odigrati 27. ožujka u Edinburghu protiv Škotske i 31. ožujka s Litvom u Puli. Mihael Žaper je ovaj puta dobio pretpoziv, dok su na Bišćanovom središnjem popisu: Šemper (Chievo), Kotarski (Ajax), Sosa (Stuttgart), Kalaica (Benfica), Šutalo (Atalanta), Soldo (Slaven Belupo), Gvardiol (Dinamo), Šverko (Sonnenhof), Erlić (Spezia), Štefulj (Rijeka), Ivanušec (Dinamo), Moro (Dinamo), Majer (Dinamo), Bistrović (CSKA Moskva), Lepinjica (Rijeka), Teklić (Varaždin), Kulenović (Dinamo), Ćuže (Dinamo), Posavec (Varaždin), Musa (Slavia Prag) i Kreković (Hajduk).

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti