NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ipak bez navijačkih autobusa za Rijeku

Uslijed preporuke Nacionalnog stožera civilne zaštite

Ipak bez navijačkih autobusa za Rijeku

10.03.2020.

NK Osijek planirao je za polufinale Kupa organizirati autobuse svojih navijača, ali se od toga moralo odustati.

Kao što je poznato, NK Osijek je u polufinalu Kupa Hrvatske iduće srijede, 18. ožujka, gost Rijeke na Rujevici. Za tu utakmicu naš je Klub već poduzeo određene radnje u smislu organiziranog odlaska brojnih navijača i simpatizera Bijelo-plavih na Kvarner pod sloganom „oKUPacija Rijeke“. U planu je bilo popuniti autobuse koji bi krenuli za Rijeku kako bi Osječani imali značajnu potporu u tom važnom susretu. Sasvim je izvjesno da bi naši navijači do kraja ispunili gostujuću tribinu na riječkom stadionu, no sada su sve aktivnosti u tom smislu morale biti obustavljene. To je, dakako, uvjetovano prevencijom širenja korona virusa na području Republike Hrvatske i odlukama nadležnih institucija.

HNK Rijeka obustavila prodaju ulaznica

Naime, HNK Rijeka je na svojoj službenoj web stranici obavijestila javnost da se, s obzirom na preporuku Nacionalnog stožera civilne zaštite, privremeno obustavlja prodaja ulaznica za spomenutu utakmicu. Sukladno daljnjem razvoju situacije, odluka o odigravanja sa ili bez gledatelja ili pak ona o eventualnoj odgodi bit će donijeta do kraja ovoga tjedna uz suglasnost Stožera civilne zaštite Primorsko-goranske županije, odnosno Hrvatskog nogometnog saveza. O svim detaljima vezanim uz nastavak prodaje ili povrat novca za već kupljene ulaznice, javnost će biti pravovremeno obaviještena. Tim su se priopćenjem ovoga utorka oglasili Riječani.

Nužna suglasnost županijskog stožera

Dakle, Nacionalni stožer civilne zaštite odlučio je odgoditi sve skupove i organizirana okupljanja na kojima sudjeluje tisuću i više ljudi kako bi se smanjila mogućnost širenja korona virusa. Organizatori okupljanja koja će se ipak održati dužni su osigurati najviše higijenske standarde, kao i punktove s dezinfekcijskim sredstvima. Također, svim sudionicima treba dati jasnu uputu da se suzdrže od uobičajenog neverbalnog komuniciranja koje uključuje rukovanje te izbjegavanje bližeg socijalnog kontakta. Ljudi koji imaju respiratorne bolesti i povišenu temperaturu ne trebaju dolaziti na takve manifestacije. Bitno je naglasiti da će organizator takvih, dakle i sportskih događaja, morati dobiti suglasnost od županijskog stožera civilne zaštite i nadležnog zavoda za javno zdravstvo. Dakako da će i NK Osijek postupati po svim uputama i odlukama nadležnih tijela i institucija, a javnost ćemo i ubuduće o svemu izvijestiti putem naših društvenih mreža.

 

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti