NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Bez gledatelja do 31. ožujka

Najnovija odluka iz HNS-a

Bez gledatelja do 31. ožujka

11.03.2020.

Odluka se ne odnosi samo na Prvu HNL, nego i na sva druga natjecanja pod ingerencijom HNS-a i odmah stupa na snagu.

I u Nogometni klub Osijek tijekom ove srijede iz sjedišta HNS-a stigla je obavijest da će se sve zakazane utakmice u razdoblju do 31. ožujka odigrati bez nazočnosti gledatelja. Ova se odluka odnosi ne samo na Prvu HNL, nego i na drugoligaško natjecanje, državno prvenstvo za žene kao i ono u Drugoj ligi te Prvu i drugu hrvatsku malonogometnu ligu. Isto pravilo vrijedi i za sve lige mladeži pod okriljem nacionalnog Saveza, kao i za predstojeće kvalifikacijske turnire pod ingerencijom UEFA-e koji se održavaju u Hrvatskoj. Preporuka je izdana i svim županijskim savezima da istu mjeru poduzmu u nižerazrednim natjecanjima za koja su zaduženi.

Bitno smanjen broj nazočnih na stadionu

Odluku su u novonastalim okolnostima u pogledu epidemije koronavirusa SARS-CoV-2 donijeli čelnici HNS-a i odgovarajuća tijela Saveza, ponovno analizirajući aktualnu situaciju. U svim navedenim natjecanjima, utakmicama će do daljnjega moći prisustvovati samo momčadi sa svojim stožerima, uže rukovodstvo i službene osobe klubova i HNS-a, tehničko osoblje na stadionima te određeni broj predstavnika medija, uz sve uobičajene mjere za organizaciju utakmica. Odluka stupa na snagu odmah, a vrijedi do kraja ovoga mjeseca, odnosno završetka reprezentativne pauze. Savez će pravovremeno donijeti odluku o nastavku ili prekidu ove mjere, uzimajući u obzir razvoj događaja, preporuke javno-zdravstvenih institucija, a imajući u vidu prije svega zdravlje gledatelja, nogometaša i svih drugih aktera u nogometu.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti