Bez gledatelja do 31. ožujka

Najnovija odluka iz HNS-a

Bez gledatelja do 31. ožujka

11.03.2020.

Odluka se ne odnosi samo na Prvu HNL, nego i na sva druga natjecanja pod ingerencijom HNS-a i odmah stupa na snagu.

I u Nogometni klub Osijek tijekom ove srijede iz sjedišta HNS-a stigla je obavijest da će se sve zakazane utakmice u razdoblju do 31. ožujka odigrati bez nazočnosti gledatelja. Ova se odluka odnosi ne samo na Prvu HNL, nego i na drugoligaško natjecanje, državno prvenstvo za žene kao i ono u Drugoj ligi te Prvu i drugu hrvatsku malonogometnu ligu. Isto pravilo vrijedi i za sve lige mladeži pod okriljem nacionalnog Saveza, kao i za predstojeće kvalifikacijske turnire pod ingerencijom UEFA-e koji se održavaju u Hrvatskoj. Preporuka je izdana i svim županijskim savezima da istu mjeru poduzmu u nižerazrednim natjecanjima za koja su zaduženi.

Bitno smanjen broj nazočnih na stadionu

Odluku su u novonastalim okolnostima u pogledu epidemije koronavirusa SARS-CoV-2 donijeli čelnici HNS-a i odgovarajuća tijela Saveza, ponovno analizirajući aktualnu situaciju. U svim navedenim natjecanjima, utakmicama će do daljnjega moći prisustvovati samo momčadi sa svojim stožerima, uže rukovodstvo i službene osobe klubova i HNS-a, tehničko osoblje na stadionima te određeni broj predstavnika medija, uz sve uobičajene mjere za organizaciju utakmica. Odluka stupa na snagu odmah, a vrijedi do kraja ovoga mjeseca, odnosno završetka reprezentativne pauze. Savez će pravovremeno donijeti odluku o nastavku ili prekidu ove mjere, uzimajući u obzir razvoj događaja, preporuke javno-zdravstvenih institucija, a imajući u vidu prije svega zdravlje gledatelja, nogometaša i svih drugih aktera u nogometu.

6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026