Karlo Kamenar rođen je prije 26 godina u Zagrebu, a u Osijeku je od ljeta 2018.

U ovo vrijeme dok lopta miruje, a u našem prvoligašu trenutno nema aktivnosti, rođendan i to 26. slavi veznjak NK Osijek Karlo Kamenar, Dakako, ovom prigodom mu želimo sve najbolje, ne samo u igračkoj karijeri nego i općenito, u životu! Dakle, rođen je 15. ožujka 1994. godine u Zagrebu, a nogomet je počeo igrati u mlađim kategorijama zagrebačkog Dinama. Potom se nastavio razvijati u Školi nogometa Lokomotive, da bi nakon toga seniorski nogomet igrao u Stupniku i Rudešu iz kojega je u ljeto 2018. došao u Gradski vrt.

Debitirao protiv Hajduka

Osijek ga je angažirao kao jednog od zapaženijih i učinkovitijih veznih igrača HNL-a, a za Bijelo-plave je debitirao u prvom kolu sezone 2018/2019 kada je u Gradskom vrtu gostovao splitski Hajduk (bilo je uvjerljivih 4:1 za osječku momčad). Što se broja nastupa tiče, dosad ih je ukupno skupio 21, od toga 18 u HNL-u i 3 u nacionalnom Kupu. Strijelac je bio dva susreta prošle natjecateljske godine, prvo u Krapini protiv Zagorca (3:0), a potom i u prvenstvenom ogledu s Istrom 1961 u Puli (1:1). Njegovom učinku treba pridodati i dvije asistencije za golove. U Europi “Kameni”, kako ga zovu suigrači, još nije imao priliku zaigrati.

Foto: PIXSELL