Riječ je o socijalnom dijalogu između predstavnika igrača i klubova o načinu smanjivanja klupskih troškova.

Krovna nogometna organizacija u Hrvatskoj (HNS) još jednom se oglasila u povodu trenutnog stanja koje se, dakako, odražava i na sport, konkretno nogomet. U svom su priopćenju istaknuli kako kontinuirano prate situaciju i poštuju sve odluke Stožera za civilnu zaštitu Republike Hrvatske. Navodi se kako su upravo u izradi opcije (termini) nastavka nogometnih natjecanja te je po toj temi upućen dopis Središnjem državnom uredu za šport. HNS također prati situaciju i problematiku u profesionalnim klubovima te je u komunikaciji s istima, kao i s predstavnicima sindikata (FIFPro), UEFA-om i FIFA-om.

Dopis državnim institucijama

Savez je na temu problematike u profesionalnim klubovima uputio dopis prema ministru financija Zdravku Mariću i državnom tajniku Središnjeg državnog ureda za šport Tomislavu Družaku. S obzirom na nepredviđenu i tešku situaciju, izazvanu pandemijom koronavirusa, u kojoj su se našli profesionalni klubovi, kao i bitnim smanjenjem njihovih prihoda, a kojem je krivac viša sila, apelira se na predstavnike igrača s jedne i klubove s druge strane da pokrenu socijalni dijalog. Cilj je pronaći prihvatljivo i održivo rješenje o načinu smanjivanja klupskih troškova, a koje neće značajno ugroziti ugovornu stabilnost i egzistenciju igrača. HNS je, ističu, spreman kao moderator sudjelovati u svim aktivnostima vezanim za ovu problematiku.

Foto: PIXSELL