NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Traže se održiva rješenja

Novo priopćenje HNS-a

Traže se održiva rješenja

25.03.2020.

Riječ je o socijalnom dijalogu između predstavnika igrača i klubova o načinu smanjivanja klupskih troškova.

Krovna nogometna organizacija u Hrvatskoj (HNS) još jednom se oglasila u povodu trenutnog stanja koje se, dakako, odražava i na sport, konkretno nogomet. U svom su priopćenju istaknuli kako kontinuirano prate situaciju i poštuju sve odluke Stožera za civilnu zaštitu Republike Hrvatske. Navodi se kako su upravo u izradi opcije (termini) nastavka nogometnih natjecanja te je po toj temi upućen dopis Središnjem državnom uredu za šport. HNS također prati situaciju i problematiku u profesionalnim klubovima te je u komunikaciji s istima, kao i s predstavnicima sindikata (FIFPro), UEFA-om i FIFA-om.

Dopis državnim institucijama

Savez je na temu problematike u profesionalnim klubovima uputio dopis prema ministru financija Zdravku Mariću i državnom tajniku Središnjeg državnog ureda za šport Tomislavu Družaku. S obzirom na nepredviđenu i tešku situaciju, izazvanu pandemijom koronavirusa, u kojoj su se našli profesionalni klubovi, kao i bitnim smanjenjem njihovih prihoda, a kojem je krivac viša sila, apelira se na predstavnike igrača s jedne i klubove s druge strane da pokrenu socijalni dijalog. Cilj je pronaći prihvatljivo i održivo rješenje o načinu smanjivanja klupskih troškova, a koje neće značajno ugroziti ugovornu stabilnost i egzistenciju igrača. HNS je, ističu, spreman kao moderator sudjelovati u svim aktivnostima vezanim za ovu problematiku.

Foto: PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti