Velika pobjeda nad Modrima

Dogodilo se na današnji dan

30.03.2020.

Osijek je 30. ožujka 2014. godine ugostio zagrebački Dinamo i slavio s 3:2 u iznimno važnom dvoboju.

Zgodno je ponekad, a posebice u ovo vrijeme kada smo neuobičajeno dugo u unutar svojih domova, odvrtjeti i ovaj naš nogometni film malo unatrag. Evo recimo, na današnji dan 30. ožujka 2014., prije točno šest godina, Bijelo-plavi su u borbi za prvenstvene bodove svladali momčad Dinama. Igralo se u Gradskom vrtu, u okviru 28. kola HNL-a, a domaćin je u vrlo zanimljivom ogledu slavio s 3:2.

Cesarec dvaput matirao Ježinu

Pritisnuti grčevitom borbom za opstanak, Osječani su tada ugostili prvaka i lidera na ljestvici, a njihova je velika borba na terenu rezultirala pobjedom koja je imala iznimno značenje za očuvanje prvoligaškog statusa. Osijek je do vodstva došao golom Cesareca u 41. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena. Isti je igrač u 69. minuti krasnim udarcem pod gredu natjerao goste na novu kapitulaciju. No, Modri su nakon toga ipak uspjeli doći do izjednačenja. Prvo je Fernandes smanjio na 2:1, da bi u 84. minuti Čop izjednačio na 2:2.

J. Mišić zabio za veliko slavlje

Činilo se da će susret završiti podjelom bodova, no rezultat se ponovno promijenio u pretposljednjoj minuti utakmice. Odlični J. Mišić, koji je prethodno bio dvostruki asistent, iskoristio je odličan ubačaj Barišića s lijeve strane i glavom matirao Ježinu za pobjedu Osječana i veliko slavlje naših navijača. Osijek je igrao u sastavu: Mikulić, Matas, Škorić, Jonjić, Bralić, Kurtović, Ugarković (71' Vidaković), Šorša (85. B. Barišić), J. Mišić, Glavaš i Cesarec (90' +2 Novaković). Trener je bio T. Rukavina