Na ovaj su datum, sada već prilično daleke 1982. godine, Osijek i Dinamo igrali pred 40.000 gledatelja!

Nešto stariji sugrađani, dakako poglavito navijači NK Osijek, još se sjećaju utakmice iz 1982. godine kada je naš prvoligaš u bivšoj Prvoj saveznoj ligi ugostio zagrebački Dinamo. Taj je susret odigran na današnji datum, 4. travnja, pred prepunim tribinama zapravo još nedovršenog Gradskog vrta. U javnosti je objavljeno da su prodane 24.682 ulaznice, međutim, mnoštvo je gledatelja naprosto „nahrupilo“ i provalilo na veliku zapadnu tribinu.

To će ostati nedosegnuta brojka

Procjena policije bila je kako se na stadionu okupilo gotovo 40.000 ljudi što je apsolutni rekord na domaćim susretima Bijelo-plavih! Rezultat je bio 1:2, a za Osijek su u to vrijeme igrali Alempić, Dumančić, Džeko, Kalinić, Žeravica, Maričić, Popović, Rakela, Čordaš, Grnja… Jasno je da ta brojka gledatelja više ne može biti dosegnuta, uslijed činjenice da je kapacitet najvećeg slavonsko-baranjskog sportskog objekta bitno smanjen u odnosu na osamdesete godine prošlog stoljeća.