Igralo se finale Kupa bivše Jugoslavije, a Osijek je u Beogradu bio uvjerljivo bolji od vršnjaka iz OFK Titograd.

Škola nogometa NK Osijek već je desetljećima prepoznatljiva, najviše po stvaranju i brušenju talenata koji su se ne samo imali priliku dokaz(iv)ati u najboljoj momčadi Bijelo-plavih nego su, mnogi među njima, postali i hrvatski reprezentativci. Osim te najvažnije zadaće, stalne reprodukcije novih igrača za udarnu postavu našeg prvoligaša, Škola se kroz svoju povijest može pohvaliti i zavidnim rezultatima. Kako je danas 11. svibnja, prisjetit ćemo se prvog velikog uspjeha juniorskog sastava Osijeka, ostvarenog na današnji dan 1988. godine.

Izrazita dominacija Bijelo-plavih

Tada su Osječani, na stadionu JNA u Beogradu, osvojili Kup bivše Jugoslavije. U finalu su bili uvjerljivo bolji od OFK Titograd rezultatom 4:1, uz pogotke Miškovića, Metića, Cvitanovića i Kuleševića. Na tribinama je bilo i 500-tinjak navijača Osijeka koji su organizirano stigli na utakmicu, a naši su juniori igrali u sastavu: Perić, Kulešević, Vasiljević, Kraljević, Metić, Petrović, Bičanić, Skeledžić, Mišković, Živković i Cvitanović. U nastavku su ulazili: Jelavić, Ivković, Jovanović, Milardović i Mitrović. Koliko je ta momčad bila dominantna svjedoče i rezultati na putu do finala. Dinamo je svladan s 3:0, Hajduk je doživio pravu katastrofu uz ishod od 6:0, Radnik iz Bijeljine nadigran je sa 6:1, a protiv skopskog Vardara bilo je 3:0. Trener te generacije igrača rođenih 1969/70 godine bio je legendarni Ivica Grnja. Kapetansku vrpcu nosio je današnji sportski direktor Alen Petrović.