Na današnji dan prošle godine sve su tri mlađe kategorije Bijelo-plavih osvojile Kup Hrvatske.

Značajan oslonac u radu NK Osijek kao i polazna točka u svim planovima za budućnost svakako je naša Škola nogometa. Ona naprosto mora i nadalje biti inkubator iz kojega će oni najperspektivniji dolaziti u prvu momčad i biti spremni značajno participirati u njoj. Taj proces stalne reprodukcije je najvažnija zadaća svih koji rade s mlađim kategorijama u našem prvoligašu. Upravo u tom kontekstu, kao i uslijed činjenice da se i nadalje radi dobar posao u Gradskom vrtu, vratit ćemo „film“ godinu dana unatrag. Naime, 21. svibnja 2019. Bijelo-plavi su u Slavonskom Brodu slavili u sva tri finala Kupa Hrvatske za mlađe uzraste.

Tri velike pobjede

Na stadionu Slavko Vlainić-Dida prvo su naši pioniri bili uspješniji od splitskog Hajduka, rezultatskim preokretom za konačnih 3:2 u vrlo zanimljivoj i sadržajnoj utakmici. Nakon toga je uslijedio ogled kadetskih momčadi Osijeka i Lokomotive koji je bio nešto „tvrđi“, pa su nakon remija bez pogodaka o pobjedniku odlučivali jedanaesterci. Osječani su bili precizniji s bijele točke (4:3) i osvojili pokal. Na kraju su i osječki juniori nastavili niz, također u dvoboju s „Lokosima“. Bilo je 3:1 za naše mladiće u iznimno kvalitetnom odmjeravanju snaga, pa je i treći trofej zasluženo pripao Osijeku. Nažalost, ove sezone, iz poznatih razloga, neće biti nastavka sezone u mlađim uzrastima, pa ni završnice Kupa.