U Kranjčevićevoj će ove nedjelje Osječani nastojati biti na visini zadatka te izboriti pobjedu koja bi im puno značila.

Računajući obje ovosezonske utakmice Osijeka i Lokomotive skor je izjednačen. Obje su momčadi ostvarile po jednu pobjedu, svaka na svom terenu. Prvi je ogled bio na rasporedu u drugoj polovici rujna prošle godine u Kranjčevićevoj kada su domaćini do bodova došli nakon rezultatskog preokreta. Marić je doveo Osječane u vodstvo već u otvaranju susreta, „Lokosi“ su izjednačili u završnici prvog dijela, da bi gol za puni plijen postigli u 88. minuti. Nakon tog dvoboja došlo je i do promjene na osječkoj klupi i Dinu Skendera je naslijedio aktualni kormilar Ivica Kulešević. U maglovitom Gradskom vrtu u prosincu je bilo 4:0 za Bijelo-plave koji su otpor suparnika slomili u drugom poluvremenu kada su suparničku mrežu pogađali Marić s bijele točke, zatim Pilj, Kleinheisler i Bočkaj.

Bodovi imaju dvostruku težinu

Trenutno je Lokomotiva u prednosti u odnosu na Osječane kada je riječ o plasmanu i dosadašnjem učinku. Četiri je boda razlike u njezinu korist, uz napomenu da su Tomićevi izabranici ostvarili čak šest pobjeda u nizu, pet prvenstvenih i ovu posljednju u Kupu Hrvatske. Takav niz se naprosto mora maksimalno respektirati jer ga ne bi mogla ostvariti momčad koja nema kvalitetu i vrlo istaknute pojedince. S druge strane, Osijek je u ogledima s najboljima obično pružao dojmljive partije, pa se jednoj takvoj nadamo i ove nedjelje. Svi odreda ističu kako je krajnje vrijeme da se slabašan i nedostatan gostujući učinak što prije popravi, a protiv izravnog konkurenta to bi imalo dvostruku težinu. Morat će, nažalost, izostati Kleinheisler i Grezda, ponovno nema ni Pilja, ali Kulešević i bez njih ima dovoljno aduta s kojima može krenuti u bitku za itekako važne bodove. I uspješno je završiti… Utakmica između Lokomotive i Osijeka počinje u 21,05 sati.