Pratite iz minute u minutu najzanimljivije trenutke utakmice 30. kola HT Prve Lige.

INTER - OSIJEK 0:1

90' + 5 Osječani odlaze sa sva tri boda iz Zaprešića, utakmica je završena.

90' + 5 kontra u kojoj je moglo biti 0:2. Pilj asistira Mbakoguu, ali Nigerijac ne pronalazi put do mreže.

90' igrat će se još 5 minuta nadoknade.

89' ovaj puta pokušava gotovo na isti način i Kleinheisler, namjestio se na lijevu nogu, no promašuje okvir vratiju.

88' sada je na udarcu i Špoljarić iz još bolje pozicije, međutim, lopta odlazi iznad grede.

87' Talys puca svojom slabijom desnom nogom, bilo je to iz dobre situacije, ali neprecizno.

84' javna opomena i za Benčića.

82' "požutio" je Silva.

82' na klupu odlazi Bočkaj, zamijenio ga je Mbakogu.

79' žuti karton dobili su Škorić i Mazalović zbog nesportskog ponašanja.

78' izašao je Mlinar, a ušao Zamouri.

78' opet opasno prijete Zaprešićani. Andrić preciznom loptom proigrava Mamuta koji slijeva ulazi u šesnaesterac i puca po travi, srećom, promašuje okvir vratiju.

75' izlazi Ndockyt, na travnjaku je Pilj.

73' sada je Inter mogao izjednačiti. Andrić se nakratko oslobodio Škorića, pucao s desetak metara, a lopta se odbila od desne vratnice.

72' na klupu odlazi Rom, ušao je Benčić.

71' sada Marić puca i iz slobodnog udarca, bilo je to neugodno, ipak ne i dovoljno precizno.

68' Osijek je napokon stigao u vodstvo! Talys je oduzeo loptu na lijevoj strani i odlučno krenuo naprijed, potom pravodobno i točno proigrao Marića koji se namjestio na udarac desnom nogom, u bloku mu je bio suparnički igrač, a ispred njega Matković. No, prvi strijelac Lige je vrlo spretno poslao loptu preko domaćeg vratara u mrežu.

68' GOOOOL 0:1 - MARIĆ

67' izlazi Marasović, u igri je iskusni Mazalović.

63' sjajna prigoda za Bijelo-plave! Marić je odiglao dupli pas sa Silvom koji je prebrz za suparničke igrače, probija se duboko u kazneni prostor i vraća loptu za utrčalog Talysa čiji udarac s desetak metara zaustavlja greda!

62' javna opomena za Roma.

59' u istoj minuti jako dobru priliku imali su i Žuto-plavi, prvo preko Mamuta čiji je udarac Ivušić odlično obranio, a potom je atraktivno pokušao Andrić, nije bio precizan.

59' konačno i prava šansa za Osijek. Marić je "izbacio" Bočkaja na lijevom krilu, ovaj ulazi u šesnaesterac i prizemno puca, a lopta zamalo završava pokraj lijeve vratnice.

56' devet su kornera imali gosti, a da pritom nisu barem jedno došli i do neke prave prigode...

53' prvi pokušaj u nastavku i to Osječana preko Bočkaja. Lopta ide iznad grede.

50' žuti karton zaradio je Vego.

46' počinje drugo poluvrijeme, u momčadi Osijeka ušao je Špoljarić umjesto Mancea.

45' kraj prvog poluvremena u kojem su Osječani pokušali pritisnuti, imali i dosta ubačaja iz kuta, ali su izostale prave prilike. Najbolju je imao kapetan domaćih Andrić kada je glavom pucao pokraj gola.

42' odličan ubačaj s desne strane, no Mance i Žaper su zasmetali jedan drugome na 5-6 metara od domaćeg vratara.

37' udarac Ndockyta blokirao je Mamut, a lopta u visokom luku zamalo ne ulazi u mrežu... Nekoliko uzastopnih kornera za goste.

35' Mance se ne snalazi u kaznenom prostoru, moglo je to biti puno opasnije.

34' ponovno pokušava Bočkaj, ovaj puta preciznije, ali je Matković dobro reagirao.

33' Bočkaj puca sa 16 metara, nije ni on pogodio okvir vratiju.

30' Mlinarev udarac iz daljine Bočkaj odbija u korner nakon kojega je Andrić vrlo ozbiljno zaprijetio. Pucao je glavom, a otišla pola metra pokraj desne vratnice.

26' žuti karton dobio je Ndockyt.

24' prodor Talysa po lijevoj strani, Mance ne stiže loptu pred vratima domaćina...

23' Silva je prodor završio udarcem sa 17 metara, nema problema za Matkovića.

10' Marasović puca unutar šesnaesterca, bilo je to prilično snažno, no lopta je išla pravo u dobro postavljenog Ivušića.

3' pokušaj Silve iz daljine, no predaleko je to da bi Matković bio na većem iskušenju.

1' utakmica je počela pred oko 300 gledatelja među kojima je i manja skupina od desetak navijača Osijeka. Sada ih je pristiglo još dvadesetak, no još ih redari pregledavaju pri ulasku na tribinu.

Sudit će D. Strukan (Split), pomoćnici su mu G. Perica (Šibenik) i H. Radić (Split). U VAR sobi su M. Zebec (Varaždin) i B. Križarić (Čakovec).

Trener Intera Ivković ni za ovu utakmicu nije mogao računati na Serderova i Tsoneva, a od prve će minute startati: Matković, Van Bruggen, Soldo, Vego, Rom, Bosec, Marasović, Mlinar, Postonjski, Mamut i Andrić. Na klupi su: Hadžikić, Zamouri, Barić, Mitrović, Mazalović, Benčić, Bilobrk, Plehan i Grgić.

U osječkim redovima nema ozlijeđenog Jugovića i još uvijek kažnjenog Grezde koji ionako ne bi mogao igrati zbog operacije stopala. U sastavu je samo jedna promjena u odnosu na prethodni susret s Goricom, a udarna je postava: Ivušić, Silva, Škorić, Majstorović, Talyls, Žaper, Kleinheisler, Ndockyt, Bočkaj, Marić i Mance. Pričuve su: Malenica, Lončar, Ćosić, Todoroski, Marin, Grgić, Caimacov, Pilj, Lopa, Špoljarić, Mbakogu i Beljo.

Ove subote vas pozdravljamo iz Zaprešića gdje u 18,55 počinje prvenstveni ogled između Intera i Osijeka.