Stoper Bijelo-plavih Danijel Lončar rođen je 26. lipnja 1997. godine, a za NK Osijek je dosad skupio 45 nastupa.

Svoj 23. rođendan ovoga petka, na dan polaska u Zagreb na utakmicu protiv Dinama, slavi naš prvotimac Danijel Lončar. Rođen je, dakle, 26. lipnja 1997. godine u Osijeku, a u našem je prvoligašu prošao nogometnu školu. Jedno je vrijeme bio u BSK-u iz Bijelog Brda i svom Čepinu, da bi se potom preko Osijeka II probio do najbolje momčadi Bijelo-plavih. Premijeru je u HNL-u imao 26. svibnja 2017. kada je su Osječani gostovali u splitskom Parku mladeži i pod vodstvom trenera Zekića slavili s 1:0.

Strijelac protiv Istre 1961 i Varaždina

Lončar je u međuvremenu skupio 45 službenih nastupa, 36 u državnom prvenstvu, 6 u Kupu Hrvatske i 3 u europskim kvalifikacijama. Postigao je pritom dva pogotka, prvo Istri 1961, a potom i Varaždinu, oba na domaćem terenu. Osim na mjestu desnog stopera, Danijela su treneri koristili i uz desnu aut-liniju, a u nekim je susretima znao zauzeti i mjesto u sredini kao defanzivni vezni. Ugovor s Osijekom veže ga do 30. lipnja 2022. godine. Ovom prilikom želimo mu sretan rođendan i sve najbolje u svakom pogledu!