Dinamo je po učinku jako uvjerljiv u Maksimiru, no Osijek je tamo znao osvajati bodove bez obzira na snagu suparnika.

I u 31. kolu HNL-a opet svjedočimo nastavku potpune neizvjesnosti kada je riječ o borbi za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka. Prvo Lokomotiva nije uspjela slaviti u Puli, zatim je Rijeka posrnula na svojoj Rujevici u ogledu s neugodnom Goricom, da bi Hajduk, uz puno sreće, došao do minimalne pobjede nad desetkovanim Slaven Belupom na Poljudu. Dakako da su prva dva rezultata išla i na ruku Bijelo-plavima koji ove subote s Dinamom završavaju ovu prvenstvenu rundu. Susret u Maksimiru počinje u 20 sati, a Modri su pozvali svoje navijače na proslavu još jedne titule državnog prvaka…

Pokušati iznenaditi Modre

Osječani, dakako, ne dolaze u Zagreb kako bi bili samo statisti u tim okolnostima, kada je domaćin u slavljeničkom raspoloženju. Znao je Osijek iznenaditi najbolju momčad Hrvatske lige na njezinu terenu, a tomu se nadamo i ovaj puta. Bez obzira što u posljednje vrijeme Jovičevićevi izabranici ne blistaju, opet je činjenica da su s ogromnom bodovnom razlikom došli do naslova. Ono što je pritom posebno upečatljivo je spoznaja da su na svom stadionu ostvarili gotovo maksimalan učinak jer su remizirali samo s Hajdukom dok su sve ostale protivnike pobijedili. Dakle, u 15 odigranih maksimirskih utakmica ove sezone 14 puta su ostvarili pun pogodak i osvojili čak 43 od mogućih 45 bodova!

Neka se „poklopi“ ono najbolje

Sve to znaju naši nogometaši, no uzdaju se u vlastiti motiv, kvalitetu i trenutnu formu koja se pokazala najstabilnijom od svih prvoligaša otkako se nastavilo prvenstvo. Jasno je svima da se protiv Dinama mora biti na visokoj razini da bi ga se „razoružalo“ u njegovom dvorištu. Pritom mislimo i na fanatičnu borbenost, ali i na mirnoću u završnici jer se uvijek ukaže barem poneka prigoda kada se treba iskazati u realizaciji. I na posljednjem gostovanju kod Modrih, kada je bilo 1:0 za domaćina (ne računamo prijateljski dvoboj iz svibnja), osječka je momčad imala svoje šanse, a Špoljarićeva je u posljednjim minutama bila idealna za izjednačenje. Za pozitivan rezultat je praktički nužno barem jednom zatresti Dinamovu mrežu, što će biti zadaća Marića i suigrača, dok će se čvrstom obranom nastojati onemogućiti domaće uzdanice pred Ivušićevim vratima. Kaže se da obično sreća prati hrabre, pa neka Bijelo-plavi budu večeras takvi i sve će rezultatski (p)ostati sasvim moguće.