Naš iskusni stoper Gutieri Tomelin rođen je na današnji dan prije 29 godina, a za Osijek je dosad skupio 44 nastupa.

Jedan od trojice naših Brazilaca i to onaj najstariji i igrački najiskusniji, Gutieri Tomelin danas (ponedjeljak) slavi svoj 29 rođendan. Nogometni klub Osijek pritom mu želi sve najbolje i upućuje iskrene čestitke „Amigu“ kako on najčešće oslovljava sve nas u Gradskom vrtu. Rođen je 29. lipnja 1991. u Sao Bento do Sulu, a prvi mu je klub bio Figueirense. Tijekom zime 2016. iz Joinvillea se otisnuo u Europu potpisavši za poljsku Jagielloniju u kojoj se zadržao dvije i pol godine. U grad na Dravi stigao je u ljeto 2018. Za Osijek je debitirao 29. srpnja i to u domaćem ogledu sa splitskim Hajdukom kojega su Osječani riješili u svoju korist s uvjerljivih 4:1.

Zabio Hajduku u svom prvom nastupu

Imao je tu sreću i zadovoljstvo da je premijeru za Bijelo-plave okončao pogotkom koji mu je do sada ostao i jedini u dresu osječkog prvoligaša. Skupio je ukupno 44 nastupa, 40 u HNL-u, 3 u Kupu Hrvatske i jedan u kvalifikacijama za Europsku ligu, protiv Rangersa u Glasgowu. Ove sezone je pričuvna opcija na poziciji stopera i rijetko je imao priliku zaigrati, no uvijek je sve svoje obveze na treninzima izvršavao profesionalno, bez obzira kakav mu je status u momčadi. Naučio se u međuvremenu sporazumijevati i na hrvatskom jeziku, pa će sigurno razumjeti i našu čestitku – sretan ti rođendan Guti!