Nije to tek običan dvoboj, bodovi su sada najpotrebniji, tako da i podrška s tribina dodatno dobiva na značaju.

Utakmica s Rijekom iznimno je važna za Bijelo-plave u ovoj vrlo uzbudljivoj i neizvjesnoj završnici sezone. Pobjeda bi Bijelo-plave zasigurno približila njihovom cilju, a da bi je izborili na terenu, bit će vrlo važno imati veliku podršku s tribina. Na to Osječani računaju ove srijede, posebice jer će ovo biti i najatraktivniji dvoboj u Gradskom vrtu do kraja prvenstva koji nosi i najveći ulog. Do sada su naši nogometaši, izuzev ogleda s Goricom, cijelo vrijeme bili na gostovanjima još tamo od kraja svibnja i pritom su pokazali da se mogu ravnopravno s konkurentima upustiti u borbu za drugo mjesto.

Kohorta se očekuje u većem broju

U situaciji kada trener Kulešević sa svojim suradnicima ima problema s kartoniranim i ozlijeđenim igračima, a u goste nam dolazi neupitno kvalitetan protivnik, navijači mogu odigrati značajnu ulogu. Iako je radni dan, večernji termin (21,05) ipak omogućava većem broju zainteresiranih da dođu na stadion i pogledaju derbi. Doći će zasigurno i riječka Armada, no Kohorta naprosto mora biti dominantnija u svom „dvorištu“. Protiv Goričana je navijanje bilo tijekom cijele utakmice, ne dvojimo da će u srijedu biti još bolje jer će i brojka fanova na Istoku neupitno biti veća. Nije ovo tek obični dvoboj, bodovi su sada najpotrebniji, tako da i poticaj iz publike dobiva na značaju. Škorić i suigrači je apsolutno zaslužuju i s pravom očekuju da će ambijent i kulisa biti takvi da domaćina „guraju“ prema novoj pobjedi…