Nigerijski napadač je skupio deset nastupa za Bijelo-plave, a svoj će nogometni put nastaviti u nekoj drugoj sredini.

Nigerijac Jerry Mbakogu više nije član Nogometnog kluba Osijek. Došlo je do sporazumnog raskida ugovora koji je prošloga ljeta bio sklopljen na jednu plus jednu godinu, a ta druga ipak neće biti aktivirana, što znači da će iskusni napadač potražiti novu sredinu. U Gradski vrt je stigao krajem ljetnog prijelaznog roka prošle godine s obećavajućom reputacijom iz talijanske Serie B, a okušao se jedne sezone i u najjačoj konkurenciji na Apeninima. Međutim, stigao je među Bijelo-plave bez prave tjelesne pripreme, nakon duže ozljede koju je imao i nije se uspjevao vratiti u nekadašnju formu.

Jedini pogodak u Vukovaru

Ubilježio je samo deset službenih nastupa u proteklom razdoblju otkako je u gradu na Dravi, sedam u državnom prvenstvu i tri u Kupu Hrvatske. U borbi za bodove samo je jednom, protiv Istre 1961 na domaćem terenu, startao od prve minute, u svim ostalim ogledima je ulazio u drugom poluvremenu, najčešće potkraj utakmice. U Kupu je sva tri puta prigodu dobivao u drugih 45 minuta, a jedini je pogodak postigao protiv Vuteks Sloge u Vukovaru. Mbakogu se pozdravio s dosadašnjim suigračima i oprostio od NK Osijek koji mu želi puno sreće u nastavku karijere!