Kada je Petar Bočkaj u samoj završnici derbija bio zamijenjen, Poljudom se prolomio pljesak jedinom strijelcu. Splitska publika je na taj način, iskreno i vrlo objektivno, odala veliko priznanje našem prvotimcu koji je ljubimac istinskih ljubitelja nogometa, bez obzira na klupsku pripadnost. Tako Splićani reagiraju samo prema pravim majstorima lopte koji ih očito ne mogu ostaviti ravnodušnima.

Došli smo u Split pobijediti i jedino to nam je bilo u glavi. Znali smo da će nas Hajduk pokušati pritisnuti u prvih petnaestak, dvadesetak minuta, no mi smo bolje otvorili utakmicu i dosta rano postigli pogodak. Mislim da smo bili bolji i zaslužili pobjedu“, izjavio je Bočkaj. Spomenuo je kako je bilo teško igrati po sparnom vremenu i cijelo vrijeme u visokom ritmu, uz puno trke da bismo sačuvali pobjedu. Bacali smo se na glavu i ne posustajemo na našem putu. Idemo sada dobiti i Istru na našem stadionu, zaključio je čovjek odluke na Poljudu.

Cijelu izjavu Bočkaja pogledajte ovdje.