Ostavite i posljednji atom snage i energije na terenu, to je ono što svi danas poručuju Bijelo-plavima.

Baš je bila lijepa, upečatljiva slika s posljednjeg treninga Bijelo-plavih uoči večerašnjeg dvoboja. Više stotina osječkih navijača okupilo se na istočnoj tribini Gradskog vrta kako bi našim nogometašima izrazilo veliku podršku i ubrizgalo dodatnu snagu i energiju da ogled s Lokomotivom završe kao pobjednici. I u tomu se ogleda raspoloženje brojnih Osječana ovih dana, svih onih koji su dugo i nestrpljivo očekivali ovu subotu, želeći biti uz momčad u jednoj od onih, posebnih utakmica. Orilo se stadionom „Ovo je Osijek, hoćemo pobjedu, Inati se Slavonijo…“. Odjekivalo je i izvan tribina gdje će se večeras ponovno okupiti pripadnici Kohorte i svi oni koje adrenalin i strast naprosto tjeraju prema mjestu na kojem se neizostavno okupljaju kada je naš prvoligaš domaćin. Sada će, doduše, morati ostati pred ulazima, ali će opet biti tamo, sasvim blizu, posebice srcem i dušom.

Dečki, budite pravi!

Na igračima je da pruže svoj maksimum. Na svakome od njih, pojedinačno jer će se to onda pretočiti u kolektivni gard i pristup koji će akumulirati i posljednji atom snage, kako su to poručili i tifozi na svom transparentu kojega su ostavili na ogradi ispred Istoka. Kada si žustriji u duelu, brži na lopti, odlučniji od protivnika, teško ćeš ostati bez onoga za što se na terenu boriš. Onda i taktička nadmudrivanja ostanu po strani jer ipak je to igra, a ne partija šaha. O srcu i glavi smo već pisali i da se ne bismo ponavljali, dovoljno je zaključiti – dečki, budite pravi. Znamo da možete, svjesni ste i sami koliko vrijedite. Izborite ono što vas sve skupa toliko okupira i motivira i po čemu vas svi mogu jako dugo pamtiti. I nema se tu više što pisati i dodavati. Sretno Bijelo-plavi, učinite nas ponosima!