Bijelo-plavi su imali samo sedam dana odmora po svršetku prošle sezone i već se okupili u Gradskom vrtu.

Nakon svega sedmodnevne stanke ponovno su se u Gradskom vrtu okupili nogometaši i stručni stožer našeg prvoligaša. Odrađen je i uvodni trening, a već u utorak Bijelo-plavi putuju u Mađarsku gdje će tijekom šestodnevnih priprema odigrati i dvije kontrolne utakmice. U svom obraćanju predstavnicima medija trener Ivica Kulešević je ponovio kako su ovo specifične okolnosti, budući da se praktički  odmah nastavlja natjecanje, bez obzira što je riječ o novoj sezoni. „Ambicije ostaju visoke i ljestvica se u tom smislu stalno podiže. Ne smijemo previše razmišljati o onome što je iza nas, nego se odmah koncentrirati na ono što dolazi. Mislim da je ozračje u svlačionici ostalo pozitivno, vidim i taj žar kod igrača i vjerujem da su svi željni novog dokazivanja“, rekao je šef stručnog stožera.

Petrović: Ovih dana ćemo dosta toga definirati

Kulešević je istaknuo zadovoljstvo spoznajom da je Klub otkupio ugovore Silve i Ndockyta s kojima je vrlo zadovoljan, a što se tiče određenih pojačanja, rekao je kako će ona ovisiti i o tomu tko će eventualno napustiti osječke redove. Na tu se temu nadovezao sportski direktor Alen Petrović, ističući kako je sada najvažnije se koncentrirati na prvu prvenstvenu utakmicu koja slijedi već 15. kolovoza. „Prijelazni rok traje čak do 19. listopada, a mi ćemo ovih dana imati sastanak s vlasnikom te predsjednikom Kluba i definirati sve što je potrebno oko proračuna, strategije, pa i mogućih transfera. Već sam izjavio za medije kako nam je prvenstvena želja dovesti nekoga tko bi značajnije participirao u broju golova jer smo dosad previše ovisili o Marićevom učinku, uz još par pojedinaca koji su ga uspjeli barem donekle pratiti“, zaključio je Petrović. U odnosu na kadar koji je završio prošlu natjecateljsku godinu u momčadi nema jedino Šorše kojemu je istekao ugovor.