Tekstualni prijenos pripremne utakmice protiv Budafokija. Utakmica počinje u 18 sati, a aktualnosti s utakmice donosi vam MMM.

BUDAFOKI - OSIJEK 1:1

90' utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1.

89' na suprotnoj strani pokušava Zsori, pao je u trenuku kada je možda i mogao nešto više učiniti.

88' Lopa je glavom bio u još jednoj prilici koja je ostala neiskorištena.

85' Pilj je fino asistirao Miškoviću koji je u vrlo dobroj šansi za gol, no Poser se iskazao ovom intervencijom.

84' Kulcsar pogađa okvir vratiju iz slobodnog udarca, međutim, siguran je Barešić.

83' drugi žuti, dakle automatski i isključujući, crveni karton za Ljubića. Ipak malo prestrogo, no Osijek u završnici ostaje s igračem manje.

78' sada je ušao i Margitics.

76' žuti karton dobio je Ljubić.

75' u napad Budafokija ulazi snažni Ihrig-Farkas.

73' najljepši potez utakmice! Mladi veznjak Ljubić prekrasnim udarcem s 20-ak metara pogađa gredu. Puno je sreće imao već svladani Poser.

72' u pomoć napadačima stiže i Gutieri, nije puno nedostajalo da to bude novo vodstvo Osječana.

68' sada je Ndockyt na udarcu nakon centaršuta Talysa, Kongoanac je ipak blokiran od strane borbenih igrača Budafokija.

67' prava prilika za Osijek. Silva je centrirao, Mišković primio loptu na desetak metara od Posera, no njegov je udarac mađarski vratar uspio obraniti.

64' kod Mađara su sada na terenu Kirjak, Szabo, Zsori i Kulcsar.

61' čak šest izmjena kod Bijelo-plavih. U igru su ušli Barešić, Silva, Talys, Žaper, Pilj, Ndockyt. Na klupu su otišli: Malenica, Todoroski, Marin, Kamenar, Grgić i Špoljarić.

55' Budafoki je izjednačio. Filkor je proigrao Skribeka na desnoj strani osječkog kaznenog prostora, uslijedio je vrlo odmjeren i precizan udarac s 11-12 metara u suprotni donji kut za 1:1.

55' 1:1 - SKRIBEK

53' udarac Kamenara nije završio u okviru protivničkih vratiju.

48' Špoljarić je prvi zaprijetio u drugom dijelu. Nije bio precizan iskosa s desne strane.

46' bio je nešto kraći odmor i susret je nastavljen. Kod Osječana su ušli Ćosić, Ljubić i Mišković, a na terenu više nama Lončara, Caimacova i Belje.

45' završeno je prvo poluvrijeme vodstvom našeg prvoligaša od 1:0.

45' Marin je u prodoru, zaustavljen je vjerojatno i prekršajem u šesnaestercu, ali nema VAR provjere u prijateljskoj utakmici, pa sudac Erdos pokazuje na gol-out.

44' Kamenar prijeti sa 18 metara, lopta odlazi iznad grede.

41' Lopa je u vrlo izglednoj prigodi, ciljao je s desetak metara lijevi kut, no iskazao se protivnički vratar odbivši loptu u korner.

40' Beljo je svojim driblinzima izveo pravu minijaturu u kaznenom prostoru, ipak nije imao dovoljno preciznosti u završnici.

38' Grezda izlazi iz igre, ušao je Lopa.

34' Osijek je došao u vodstvo. Loptu upućenu od Grgića u donji desni kut Poser je uspio tek nakratko odbiti do Grezde koji je pratio razvoj situacije te iz blizine bez problema pogodio nezaštićenu mrežu. "Marićevski" gol povratnika u osječku momčad.

34' 0:1 - GREZDA

32' prva prava prilika na utakmici. Todoroski je ubacio s desne strane, Špoljarić primio loptu i namjestio se na udarac s nekih 13 metara. Pucao je pod gredu, a Poser se iskazao atraktivnom obranom.

32' Grezda je pokušao učiniti nešto više, opet je bila zgusnuta obrana Mađara.

25' Špoljarić puca s 13-14 metara, blokirali su ga igrači Budafokija.

19' vrlo snažan udarac Olaha s ruba šesnaesterca Malenica je uspio zaustaviti.

5' Lončar je u skoku nakon ubačaja Caimacova iz kornera, nije uspio opasnije zaprijetiti protivničkom vrataru.

2' Grgić je prvi došao u prigodu, ušao je s loptom u kazneni prostor, no njegov je udarac sa 14 metara blokiran.

1' utakmica je počela. Sudac je Jozsef Erdos iz Budimpešte.

Za Mađare igraju: Poser, Fekete, Romić, Olah, Medgyes, Filkor, Micsinai, Skribek, Lorinczy, Takacs i Kovacs. Trener je Csaba Csizmadia.

Kako smo i najavljivali, priliku će od početka utakmice u osječkim redovima dobiti igrači koji su imali manju minutažu u protekloj sezoni, a u sastavu je, nakon duže stanke, i oporavljeni Eros Grezda. U početnoj jedanaestorici Bijelo-plavih su: Malenica, Todoroski, Lončar, Gutieri, Marin, Caimacov, Kamenar, Grgić, Grezda, Špoljarić i Beljo.

Pozdrav s Pancho Arene u Felcsutu! Očekuje nas prijateljski dvoboj između Osijeka i novog mađarskog prvoligaša BMTE Budafoki.