Alen Grgić rođen je 10. kolovoza 1994., a u dresu NK Osijek do sada je skupio 136 službenih nastupa.

U Osijek su gostima stizali daroviti igrači s novogradiškog područja. Jedan od njih je Alen Grgić koji ovoga ponedjeljka, dakle 10. kolovoza, slavi svoj 26. rođendan. Ukupno je dosad odradio šest sezona u redovima Bijelo-plavih i pritom skupio 136 nastupa uz 14 pogodaka. Nije baš imao sreće s ozljedama, a zbog operacije prednjih križnih ligamenata morao je propustio puno utakmica i iznova se dokazivati stručnom stožeru na pozicijama koje može pokrivati.

Debitirao 2013. na Kantridi

Prvu je utakmicu za NK Osijek odigrao prije sedam godina za trenerskog mandata Tomislava Steinbrucknera. Bilo je to protiv Rijeke na Kantridi, kada je ušao s klupe u drugom poluvremenu. Sezonu 2014/15 proveo je na posudbi u redovima drugoligaša Sesveta nakon čega se ponovno vratio u Gradski vrt. Svoj je prvi pogodak u dresu naše momčadi postigao u listopadu 2013. u susretu osmine finala Kupa Hrvatske s Međimurjem u Čakovcu. Što se tiče HNL-a, prvijenac je zabio u rujnu 2015. protiv Dinama u Maksimiru. Dok se nije ozlijedio, u lipnju prošle godine na pripremama u Austriji, imao je vrlo zapaženih nastupa za Osječane, a jedno je vrijeme prednjačio po broju asistencija suigračima koji su se upisivali u strijelce. Prije svega mu želimo da bude zdrav i spreman za sva iskušenja koja ga očekuju, dakako uz čestitku – sretan rođendan, Grga!