Mihael Žaper rođen je 11. kolovoza 1998., a za Bijelo-plave je do sada odigrao 47 utakmica.

Drugi dan za redom imamo slavljenika u našoj svlačionici. Jučer je to bio Alen Grgić, a danas je njegov mlađi suigrač Mihael Žaper. U pitanju je 22. rođendan, budući da je standardni osječki veznjak rođen 11. kolovoza 1998. godine, nakon Svjetskog prvenstva u Francuskoj na kojem je Hrvatska osvojila broncu. Što se tiče njegove dosadašnje statistike u redovima Bijelo-plavih, odigrao je 47 utakmica i postigao 7 golova ti sve u prvenstvenim susretima. Trenutačna cijena na Transfermarktu mu je 1,2 milijuna eura što je također pokazatelj koliki je iskorak napravio. U sezoni 2018/19, iz momčadi Osijeka II se ne samo probio, nego i ustalio u najboljem sastavu našeg prvoligaša jer mu je Dino Skender maksimalno vjerovao, da bi kontinuitet dobrih nastupa održao i kod Ivice Kuleševića.

Četiri nastupa za U-21 reprezentaciju

Nogomet je počeo igrati u donjogradskoj Olimpiji, a u Gradskom vrtu je od 2011. Probijao se kroz Školu nogometa do statusa prvotimca i svakako je jedan od onih za koje se može reći da su uspješan klupski projekt. Prvi je puta na prvoligaškoj sceni zaigrao u svibnju 2016., kada ga je tadašnji trener Zoran Zekić poslao na travnjak u Zaprešiću, na utakmici s Interom. U premijernom nastupu odmah se upisao i među strijelce. Vrijedno je istaknuti i da je Žaper skupio i četiri nastupa za U-21 reprezentaciju Hrvatske. Prije svega mu želimo puno zdravlja i da ga zaobiđu ozljede, kako bi mogao dati svoj maksimalan doprinos što boljem učinku Bijelo-plavih. Miha, sretan ti rođendan!