Pratite iz minute u minutu najzanimljivije trenutke utakmice 3. kola HT Prve Lige 20/21.

DINAMO - OSIJEK 4:1

90' + 3 kraj derbija koji je pripao Dinamu, a Osijek će zasigurno imati za čime žaliti.

90' Erceg je u prigodi za smanjenje rezultata, pucao je prizemno, no Livaković je reprezentativac Hrvatske...

88' zaista čudna utakmica, uz po dva autogola (oba osječka) i kaznena udarca, oba za Dinamo. Kakve su prigode gosti imali, a na kraju će biti uvjerljivo poraženi...

86' Tolić je izveo najstrožu kaznu te baš kao i Andrić nepogrešivo naciljao za sada već uvjerljivih 4:1.

86' 4:1 - TOLIĆ (11m)

85' novi jedanaesterac za Dinamo nakon što je Ademija srušio Škorić.

84' Žaper je pokušao nešto više, no na kraju je ipak izostao udarac ka vratima.

81' Andrić je sam izveo "penal", poslao Ivušića u desnu, a loptu u njegovu lijevu stranu i Dinamo sada ima dva pogotka prednosti.

81' 3:1 - ANDRIĆ (11m)

80' jedanaesterac za Dinamo. Talys je u zakašnjelom startu srušio Andrića i to je kazneni udarac.

80' Gavranović izlazi, ušao je Andrić.

79' snažan udarac Ercega s ruba šesnaesterca, zamalo je bio neprecizan.

75' ulaze Špoljarić i Todoroski, igru napuštaju Grezda i Ndockyt.

71' teško je povjerovati da su se Osječani toliko zamjerili sreći, pa na ovakav način gube u Maksimiru.

70' ovo stvarno djeluje nestvarno! Još jedan autogol i Dinamo ponovno ima prednost. Ademi je u kaznenom prostoru, mogao je izravno pucati, ali je dojam da je ipak želio asistirati nekome od suigrača. Lopta pogađa Majstorovića, vara Ivušića i završava u mreži za 2:1.

70' 2:1 - MAJSTOROVIĆ (ag)

69' izlazi Kleinheisler, u igri je Bočkaj.

67' koliko su samo šansi Bijelo-plavi večeras stvorili u derbiju, no samo su jednom matirali Livakovića...

65' Kleinheisler je na udarca sa 16 metara, izazito je bio neprecizan.

63' izlazi Petković, ušao je Majer. Na klupu ide i Moharrami, na terenu je Stojanović.

62' Silva također opasno prijeti, puca s desne strane, a lopta se "provlači" za koji centimetar pokraj desne vratnice...

61' vrlo dobar udarac Ercega u donji desni kut i odlična obrana Livakovića!

60' javna opomena za Grezdu.

58' u dva navrata zaprijetio je Tolić, prvo snažnim udarcem kojega je Ivušio obranio, a potom i glavom, kada nije uspio ništa konkretnije učiniti.

55' žuti karton za Petkovića.

54' nevjerojatno je kako Osijek sada nije poveo! Ndockyt je idealno prebacio obranu domaćin s lijeve strane, loptu je u kaznenom prostoru primio i primirio Kleinheisler, bio je na svega 7-8 metara od Livakovića, ali je prebacio i njega i vrata!

53' Burton odlazi na klupu, ušao je Tolić.

52' Ndockyt dobro puca iz daljine, jedva je to Livaković uspio zaustaviti.

50' mogli su sada gosti i povesti. Grezda je asistirao Kleinheisleru koji je pucao sa 14 metara, ali je Livaković bio baš tamo gdje je Mađar ciljao... šteta.

48' Osijek je izjednačio. Talys je slijeva odlično ubacio na drugu vratnicu, Žaper nogom u šesnaestercu idealno vratio loptu u sredinu gdje je na desetak metara bio dobro postavljeni Grezda i vrlo precizno pogodio lijevi gornji kut za 1:1.

48' GOOOOL 1:1 - GREZDA

46' počelo je drugo poluvrijeme, bez izmjena na obje strane.

45' + 2 vrlo snažan udarac Ivanušeca, lopta je prohujala iznad grede. Kraj prvog poluvremena u kojem je Osijek imao neiskorišteni jedanaesterac i pogođenu vratnicu, a prethodno je sam sebi zatresao mrežu pa je rezultat 1:0.

45' Kleinheisler je iz slobodnog udarca odlično pucao s više od 25 metara i pogodio gredu. Livaković je ovaj puta loptu ispratio samo pogledom, ali mu je mreža ostala netaknuta. Na odbijenu loptu natrčao je Žaper, no nije pucao onako, kako je zasigurno želio...

42' Majstorović je namjestio loptu na bijelu točku, pucao u lijevi vratarev kut, no Livaković ga je pročitao i obranio jedanaesterac.

40' Ademi povlači Žapera u šesnaestercu, Zebec ide na VAR provjeru... kazneni udarac za Osječane uz žuti karton Dinamovom kapetanu.

39' prolazi Erceg, ubacuje loptu u sredinu prema Grezdi, ali su oprezni u obrani Dinama.

38' još jednom Talys ubacuje s krila, ponovno je Žaper u skoku, ali nije uspio loptu usmjeriti prema vratima domaćih.

29' Ademi se istaknuo s nekoliko lijepih driblinga u osječkom kaznenom prostoru, ali nije baš precizno odigrao povratnu loptu u sredinu, prema Gavranoviću...

25' glavom sada pokušava na drugoj strani i Gavranović. Ivušiću lopta dolazi u naručje.

24' Talys centrira s lijeve strane, Žaper je ostao sam i pucao glavom s desetak metara, lopta odlazi metar iznad grede.

23' Livaković na vrijeme istrčava i spašava ispred Grezde koji je bio u punom sprintu.

22' dobro su kombinirali Bijelo-plavi, da bi Žaperov udarac završio u bloku Modrih.

12' nakon lošeg ispucavanja Livakovića u lijepoj situaciji se našao Kleinheisler koji je pucao, međutim, bilo je to ipak slabo da bi čuvar mreže domaćih kapitulirao. Moglo je to ispasti puno bolje.

10' Gavranović i Petković kombiniraju u šesnaestercu, ovaj potonji ne uspjeva pucati iz okreta...

5' Dinamo je vrlo brzo došao o vodstvo. Nakon ubačaja iz kornera Osječani su baš loše reagirali pred svojim vratima, Gavranović je uputio loptu prema golu, ispred gol-linije je nespretno reagirao i Silva koji je pogodio vratara Ivušića od kojega se lopta odbila u mrežu.

5' 1:0 - IVUŠIĆ (ag)

1' počela je utakmica u Maksimiru.

Glavni sudac će biti M. Zebec (Varaždin), a njegovi su pomoćnici G. Perica i H. Radić (Split). U VAR sobi su M. Vidulin (Kanfanar) i R. Kezele (Rijeka).

Modri će nastupiti s ovom jedanaestoricom: Livaković, Moharrami, Dilaver, Theophile, Daničić, Burton, Ademi, Gojak, Ivanušec, Petković i Gavranović. Na klupi su: Josipović, Milić, Stojanović, Šutalo, Marin, Majer, Menalo, Tolić i Andrić.

Osječani će igrati u sastavu: Ivušić, Silva, Škorić, Majstorović, Talys, Žaper, Jugović, Kleinheisler, Ndockyt, Grezda i Erceg. Pričuve su: Ježina, Gutieri, Lončar, Todoroski, Pilj, Lopa, Bočkaj, Špoljarić i Beljo.

Pozdrav iz Maksimira! Očekuje nas derbi između Dinama i Osijeka koji počinje u 20,05 sati.