:
1
  • Osijek je potpuno zasluženo osvojio bodove u Varaždinu!

• 90'+4'

Još jedna prigoda za Osijek u posljednjim sekundama. Ndockyt je ispred Zelenike, no nije ga uspio prebaciti kada je domaći čuvar mreže napustio svoja vrata...

• 90'

Griješi domaća obrana, Mierez i Kleinheisler su u kaznenom prostoru, ali nema udarca ka vratima Zelenike...

• 89'

Pilj centrira iz kornera, opet je Mierez najviši u skoku i sa 7 metara glavom šalje loptu metar pokraj desne vratnice.

• 88'

Stolnik je pokušao pucati glavom nakon jednog prekida, nema opasnosti po Ivušića.

• 83'

Loptu u mrežu je smjestio Kleinheisler nakon centaršuta Ercega s lijeve strane, no pomoćni sudac ima podignutu zastavicu u ruci. Zaleđe.

• 81'

Izlazi Drožđek, u igri je Petković.

• 78'

Igru napušta Jurčević, mijenja ga Talys.

• 73'

Izašao je Jugović, ušao Kleinheisler.

• 70'

Bio je riječki sudac u konzultacijama s kolegama u VAR sobi, da bi nakon toga pokazao da je samo udarac iz kuta za Bijelo-plave.

• 69'

Žaper je priprijetio, lopta završava u korneru. Provjerava li Bebek igranje rukom nekoga od domaćih nogometaša...?

• 67'

Na klupu odlazi Bočkaj, u igri je Ndockyt.

• 65'

Sada je Bočkajev udarac lijevom nogom "izgubio snagu" jer ga je blokirao Stolnik prije nego li je lopta došla do Zelenike.

• 63'

Opet prava prigoda za našu momčad! Mierez je stalno opasan, sada je pokušao i "škaricama", lopta dolazi do Jugovića koji je ne uspjeva "opaliti" ka suparničkim vratima. Bila je to vrlo izgledna situacija koja se mogla bolje iskoristiti.

• 59'

I druga zamjena kod Varaždinaca: gledat ćemo Benka umjesto Obregona.

• 59'

Igru napušta Mehdikhani, ušao je Delić.

• 57'

Mierez je uporan i pravi pomutnju u domaćim redovima. Sada je mogao i pucati iskosa s lijeve strane, no odlučio je odigrati povratnu loptu za Pilja koji je onomogućen pri udarcu. Ostaje 0:1.

• 53'

Urata je nešto više pokušao učiniti iz slobodnog udarca s 25 metara, Ivušić to sigurno hvata.

• 51'

Opomenut je Jugović.

• 46'

Počinje drugo poluvrijeme u Varaždinu, uz jednu izmjenu kod domaćina. Izašao je Kolarić, na terenu je Posavec.

• Igrači odlaze na odmor, Osječani su bili puno opasniji u dosadašnjem tijeku susreta i mogli su imati i uvjerljiviju prednost od 1:0 koju su stekli pogotkom Žapera iz 15. minute.

• 45'+2'

"Požutio" je Majstorović.

• 45'

Još jedna vrlo dobra prigoda Osijeka! Centrirao je Bočkaj s desne strane, Ercegu je lopta na glavi, ali sa 7 metara ne uspjeva matirati Zeleniku.

• 43'

Sada su prvi puta i Varaždinci zaprijetili. Ubačaj je bio s lijevog krila, no lopta je ipak preletjela Drožđeka u osječkom šesnaestercu.

• 37'

Osijek igra baš onako, kako je i najavljivao Nenad Bjelica. Bez ikakvih kalkulacija, napadački i agresivno.

• 30'

Osijek ima kontrolu utakmice, baš sve je na strani Bijelo-plavih.

• 22'

Udarac Pilja je blokiran, mogao je naš veznjak još pokoji metar povući loptu i onda okončati akciju...

• 19'

I dalje pritišću Osječani. Sada je iz daleka pucao Jugović, nije doduše bilo opasno po Zeleniku, ali je jasan pokazatelj da naša momčad isključivo želi pobjedu u ovom ogledu.

• 15'

GOOOOOOL! 0:1 - ŽAPER! Osijek je poveo, potpuno zasluženo! Ubačaj iz kuta izveo je Bočkaj, a loptu je na desnoj vratnici dočekao Žaper i glavom je mirno sproveo u suprotni, lijevi kut!

• 15'

Silva je u dobroj poziciji za udarac, domaći branič uklizava i otklanja opasnost.

• 12'

Prvu javnu opomenu zaradio je domaći napadač Obregon.

• 5'

Velika šansa za Osijek! Ubacio je Jurčević s lijeve strane, prvo je pokušao Jugović, ali nije uspio doći do lopte. No, ona je potom u nogama Ercega da bi se nedugo zatim u odličnoj poziciji za udarac našao Bočkaj. Pucao je s 11 metara, ali je to bilo neprecizno. Šteta, ovo je baš bila situacija za vodeći pogodak...

• 3'

Prvi opasniji pokušaj Osječana već na samom početku. Pucao je Mierez, a lopta zamalo, okrznuvši nekoga od domaćih nogometaša, završila u korneru.

• Počela je utakmica, sretno Bijelo-plavi!

• 19:00

Uskoro očekujemo početak ovoga dvoboja koji će se odigrati pred publikom, no još uvijek bez - gostujućih navijača. Stoga Kohorte ovaj puta nema na stadionu Varteksa.

• 18:55

• 18:38

U našoj momčadi, ni u sastavu, niti na klupi nema Grezde koji je opet osjetio bolove u stopalu, pa nije ni doputovao u Varaždin. Što se promjena tiče, u odnosu na Rijeku i Basel, od prve minute startaju Jurčević, Pilj i Mierez, dok su ovaj puta među pričuvama Talys i Kleinheisler.

• 18:29

Srdačan pozdrav iz Varaždina! Osijek će večeras ovdje odigrati svoju petu prvenstvenu utakmicu ove sezone u kojoj će zasigurno tražiti put do druge uzastopne pobjede. Nakon domaćeg trijumfa nad Rijekom sada bi bilo itekako važno ostvariti pun pogodak i na ovom gostovanju.