Zadnji vezni Osijeku je pristupio iz portugalskog Maritima i odmah stavio na raspolaganje stručnom stožeru.

Rođeni Splićanin (2. svibnja 1992.) Josip Vuković novi je igrač Nogometnog kluba Osijek! Dosadašnji prvotimac portugalskog prvoligaša Maritima s Bijelo-plavima je potpisao dvogodišnji ugovor (s opcijom + 1) i odmah se stavio na raspolaganje stručnom stožeru. Uživo je gledao već i utakmicu protiv Gorice i sigurno se što prije želi spustiti na travnjak i dati svoj doprinos u igri naše momčadi. Riječ je o zadnjem veznom koji ima značajno iskustvo iz vrlo jake lige kakva je zasigurno Primeira NOS. Prošao je Vuković mlađe kategorije Hajduka, zapažen i u državnoj selekciji U-19, zatim je bio na kaljenju u Dugopolju, vratio se na Poljud i zaigrao u HNL-u. Nosio je dres i pulske Istre 1961, RNK Split, bosansko-hercegovačkog Viteza i Olimpika iz Donjecka.

Značajno iskustvo u jakoj ligi

Nakon svega osam odigranih utakmica za Ukrajince, Josip je u ljeto 2018. godine dobio poziv iz Maritima i nije morao puno razmišljati jer je to bio značajan iskorak u njegovoj karijeri. Postao je standardan u najboljem sastavu o čemu govore i 54 odigrane utakmice u prethodne dvije sezone. Trenutno je na Transfermarktu procijenjen na 700.000 eura, a mediji su ga u zimu 2019. dovodili u vezu i s nekim engleskim klubovima. U Osijek je stigao kao slobodan igrač i sigurno će biti još jedna kvalitetna opcija u sredini terena. Za Maritimo je posljednju utakmicu odigrao 19. srpnja protiv Vitorije.