Nacionalna vrsta je u ovom uzrastu uvjerljivo osvojila prvo mjestu na Memorijalu „Vlatka Markovića“ u Osijeku.

U Osijeku je odigran drugi po redu međunarodni Memorijalni turnir „Vlatko Marković“ u spomen na nekadašnjeg reprezentativca, izbornika i dugogodišnjeg predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza. Igrale su nacionalne U-16 vrste, ukupno osam reprezentacija, a najuspješnija je bila – Hrvatska. Izabranici Tomislava Rukavine ostvarili  su sve tri pobjede u skupini (Katar 3:0, Crna Gora 2:0 i Bugarska 1:0) da bi u finalu, odigranom u Gradskom vrtu, bili bolji od Rumunjske rezultatom 4:0.

Poznanović najbolji vratar

Zapažen doprinos u ovim odličnim nastupima imali su i igrači NK Osijek, njih ukupno trojica. Riječ je o Nemanji Poznanoviću, Roku Perkoviću i Marinu Prekodravcu, a svaki od njih je opravdao izbornikovo povjerenje. Uostalom, Poznanović je proglašen najboljim vratarem turnira, Prekodravac je bio strijelac u finalnom dvoboju, a i Perković se iskazao kvalitetnom prezentacijom. Spomenimo na kraju i konačan poredak: 1. Hrvatska, 2. Rumunjska, 3. Katar, 4. Zambija, 5. Bosna i Hercegovina, 6. Bugarska, 7. Sjeverna Makedonija i 8. Crna Gora.