Učenici Mateja Žitnjaka ostvarili su i osmu uzastopnu pobjedu, preokrenuvši rezultat u derbiju s Modrima.

U HNL-u za mladež odigrani su susreti 8. kola u sve tri dobne konkurenciji. Impresivan je i nadalje učinak naših pionira koji su i osmu utakmicu riješili u svoju korist, a značaj njihova trijumfa još je i veći jer su bili bolji od Dinama. Na igralištu u Podgrađu bilo je 2:1 za Osječane iako je protivnik prvi došao u vodstvo. No, Osijek je u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat u svoju korist s dva pogotka Mateja Perića. On je s devet postignutih golova i prvi strijelac u dosadašnjem tijeku prvenstva. Učenici Mateja Žitnjaka imaju maksimalnih 24 boda, slijedi ih Hajduk s 21 dok svi ostali već sada prilično zaostaju.

Kadeti bez golova u derbiju

Kadeti su nam protiv Dinama odigrali bez golova. Bio je to derbi kola u kojem su mreže na kraju ostale netaknute, pa je i bodovna razlika na vrhu ljestvice ostala nepromijenjena. Modri su prvi s dva boda više u odnosu na Bijelo-plave, svoje prve pratitelje. Što se tiče juniorskog dvoboja između Osijeka i Slaven Belupa, odigranog u Josipovcu, naša je momčad slavila s 3:2. Već u prvih dvadesetak minuta bilo je 2:0 golovima Branštetera, kasnije je strijelac bio i Janušić iz jedanaesterca, pa gostima nisu pomogla dva zgoditka u kasnijoj fazi utakmice da bi izbjegli poraz. Osječani u ovoj konkurenciji trenutno zauzimaju četvrto mjesto s 15 bodova, a na vrhu je Hajduk s maksimalnim učinkom.