Kadeti NK Osijek trenutno zauzimaju drugo mjesto u HNL-u za mladež, a plijene pozornost i vrlo dobrim igrama.

Kadeti osječkog prvoligaša (godišta 2004. i 2005.) igraju vrlo dobro u natjecanju HNL-a za mladež. Iza njih je devet prvenstvenih kola u kojima su ostvarili šest pobjeda i tri remija, bez ijednog poraza. Osijek je drugi s 21 osvojenim bodom, odmah iza vodećeg Dinama koji je na vrhu ljestvice s četiri boda više. Osim dobrih rezultata, vrijedi istaknuti i samu prezentaciju Bijelo-plavih, što je zasigurno zasluga i trenera Ante Bekavca:

U globalu vrlo sam zadovoljan dosadašnjim učinkom. Činjenica je da smo mogli imati i pokoji bod više iz ovih utakmica koje smo odigrali neriješeno. Stvarali smo šanse, bilo je tako i protiv Dinama u Osijeku kada je završilo bez golova 0:0, a nijanse su odlučivale o konačnom ishodu. Mislim da imamo odličnu momčad, na treninzima se radi vrlo ozbiljno i uvijek se fokusiramo na prvi nadolazeći susret. Želja nam je izvući maksimum iz svakog pojedinca i kolektiva u cjelini te na terenu prezentirati ono što radimo na treninzima. Prošloga ljeta smo doveli samo Blažanovića iz zaprešićkog Intera, bila je to kvalitetna nadogradnja na postojeći kadar, budući da je selekcija obavljena unatrag tri, četiri godine s kolegom Vedranom Nikšićem, ističe Bekavac.

Dečki uvijek daju maksimum

Dakle, svi su Gradskom vrtu, u našoj Školi nogometa, zadovoljni onim što nam kadetska generacija pokazuje u dvobojima s vršnjacima iz drugih hrvatskih klubova u elitnom razredu.

Vidim da dečki učestalo daju maksimum. Kada i nismo ostvarili pobjedu bio sam zadovoljan prezentiranom igrom. No, nastojat ćemo biti još bolji. Dinamo je prvi, ima zaista veliku individualnu kvalitetu, mi smo drugi, dok su nam Lokomotiva i Hajduk prvi pratitelji. Nije nam samo rezultat prioritet, iako je uvijek bitan. Želimo da i taj dojam bude kvalitetan, da ljudi koji dolaze na utakmice mogu vidjeti da imamo talentiranih igrača koji će jednog dana konkurirati za najbolju momčad Osijeka. To nam je konačni cilj.  

Bekavčeve učenike možete pogledati već ovoga petka u novom prvenstvenom dvoboju. U goste im dolazi momčad Varaždina, a igrat će se s početkom u 14,45 sati na igralištu s umjetnom travom stadiona u Gradskom vrtu. Prethodno će snage odmjeriti pioniri istih klubova čiji ogled počinje u 13 sati.