NK Osijek nastavlja sezonu s aktualnim kadrom, budući da novih dolazaka i izlaznih transfera ovih dana nije bilo.

Završen je prijelazni rok u HNL-u, a u Nogometnom klubu Osijek nema nikakvih promjena. Dakle, stručnom stožeru na raspolaganju ostaje isti igrački kadar koji je i do sada bio na okupu, budući da nema ni novih dolazaka, a niti odlazaka iz Gradskog vrta. Bilo je određenih kombinacija i razgovora s drugoligašem BSK-om oko dolaska napadača Marka Dabre, ali na kraju nije došlo do realizacije njegova prijelaza iz Bijelog Brda u Osijek. Također, sve one špekulacije oko mogućih transfera naših standardnih stopera Mile Škorića i Ante Majstorovića sada su završene iako je i ranije bilo izvjesno da će obojica ostati među Bijelo-plavima.

Mnogi na posudbama

Inače, dosta je igrača u posljednje vrijeme usmjereno na posudbu u druge klubove, u Prvoj i Drugoj HNL. Posljednji je otišao Todor Todoroski u Šibenik, Josip Špoljarić je u Istri 1961, Luka Marin i Mihail Caimacov nastupaju za ljubljansku Olimpiju, dok je Robert Ćosić u redovima zagrebačkog Rudeša. Što se tiče igrača iz Osijeka II, Filip Mekić i Nadrey Dago su posuđeni Dugopolju, Toni Kolega je trenutno u Rudešu, Ivan Durdov u Solinu, Tomislav Bliznac u sinjskom Junaku, Patrick Stanić i Karlo Išasegi su usmjereni u Cibaliju, Toni Vinogradac je u Belišću, Marin Kuzminski u Međimurju, Dino Vuksan u BSK-u, Matija Jošćak u NAŠK-u, a Dino Bognar u Čepinu. Tijekom rujna i listopada pod trenersku pasku Igora Tolića i njegovih suradnika došli su Mohamed Cherif iz Marsonije, Tomas Diaz koji je posuđen iz brazilskog Palmeirasa i Luka Pršo kojem je posljednja registracija bila u Olimpiji iz Ljubljane.