Šef stručnog stožera pričao je trenerima iz Škole nogometa o preduvjetima i načinu stvaranja uspješne momčadi.

Dolaskom u Gradski vrt početkom rujna ove godine Nenad Bjelica, kao što je poznato, nije isključivo preuzeo ulogu šefa stručnog stožera Bijelo-plavih. Ovlasti su mu puno šire, tako da je pod njegovim nadzorom i sve ono na nižim klupskim razinama, a tiče se trenerskog kadra i općenito ustroja i sustava funkcioniranja sportskog sektora našeg prvoligaša. Osječki je kormilar prihvatio i tu vrstu odgovornosti, pa redovito prati i situaciju u Osijeku II kao i u Školi nogometa. Pritom često razgovara sa svojim kolegama iz trenerske struke, a u nekoliko ih je navrata okupio i na zanimljivim edukativnim predavanjima.

Ključnih 11 postulata

Bilo je tako i u četvrtak poslije treninga, kada su se svi treneri koji rade s mlađim kategorijama, kao i oni iz stožera naše drugoligaške momčadi, okupili u press salonu našeg stadiona. Bjelica im je tom prigodom iznio svoju viziju stvaranja uspješnog kolektiva na terenu, ali i izvan njega. Obrazložio je to u jedanaest, kako je naglasio, ključnih postulata kojima se vodio u svom poslu i rezultatski dokazanim uspjesima. Potencirao je ulogu timskog rada kroz suradnju sa svojim stalnim asistentima, referirajući se i na važnost zajedništva i rada u pozitivnom ozračju. Dakako, bilo je riječi o sustavima igre, preferiranim formacijama i taktičkim zamislima u pripremi utakmica i samome vođenju momčadi. Također, dotaknuo se osječki strateg i odnosa s igračima te relacija s drugim klupskim strukturama koje su također bitne na putu ka zajedničkom uspjehu. Na kraju je Bjelica dobio pljesak nazočnih kolega koji su pozorno i strpljivo pratili svaku njegovu rečenicu i sigurno su dosta toga mogli i naučiti.