Kontrolni ogled osječkog prvoligaša i drugoplasirane austrijske momčadi počinje u 14,30 sati

Zasigurno će kvalitetnu provjeru imati Bijelo-plavi u subotnjem ogledu sa Sturmom. Sastaju se dvije trenutno drugoplasirane momčadi HNL-a i austrijske Bundeslige što svakako mora biti zanimljivo. Osječani će svom protivniku suprotstaviti gotovo kompletan igrački kadar, izuzev pojedinih igrača koji će imati poštedu u prvom kontrolnom susretu. Dakle, Nenad Bjelica želi odmah vidjeti u kakvom je stanju svaki pojedinac, a to se najbolje vrednuje na utakmicama, premda one bile i bez natjecateljskog značaja. No, svaki je takav dvoboj ogledalo i onoga što se radi i uvježbava na treninzima. I ne samo to. Uvijek se gleda i na rezultat, bez obzira na činjenicu da ovaj puta nije presudan, ali je za ukupni dojam i samopouzdanje uvijek lijepo pobjeđivati.

Sturm se bori za prvaka Austrije

Što se tiče Sturma, iza njih je odlična polusezona. Za vodećim i puno skupljim Red Bull Salzburgom zaostaju samo bod, uz utakmicu manje. U posljednjih pet prvenstvenih nastupa su ostvarili isto toliko pobjeda i najavili ozbiljnu kandidaturu za naslov prvaka. Trener im je 43-godišnji Christian Ilzer, a među njegovim izabranicima je više onih koje vrijedi spomenuti. Najskuplji na Transfermarktu je Slovenac Jan Gorenc Stanković, defenzivni vezni čija je vrijednost procijenjena na 3 milijuna eura. Istu cijenu ima i ofenzivac u sredini terena, gruzijski reprezentativac Otar Kiteishvili. Uz njih je na toj ljestvici lijevi bočni iz nacionalne vrste Malija, Amadou Dante (2 milijuna). Što se tiče učinka, svakako treba istaknuti iskusnog centralnog napadača Jakoba Jantschera koji je jesenas postigao četiri gola uz 7 asistencija kao i mladog Ivana Ljubića (U-21 Austrija), još jednog veznjaka koji već sada nije bez ponuda većih i bogatijih klubova.

Prijenos utakmice možete pratiti ovdje.