Golom Ercega Bijelo-plavi su sve do 85. minute imali vodstvo, no primili su dva pogotka u samoj završnici.

Trenutno pričuvna momčad Bijelo-plavih i slovenski Koper odmjerili su snage u pripremnoj utakmici u Rovinju. Iako je Osijek imao vodstvo do same završnice, protivnik je uspio preokrenuti rezultat i pobijediti s 2:1. U prvom poluvremenu vidjeli smo inicijativu Osječana i njihov veći posjed lopte, iako nije bilo puno šansi. Jednu izgledniju situaciju u 32. minuti Erceg je iskoristio, prihvatio loptu u kaznenom prostoru i sa 14-15 metara pogodio lijevi kut nemoćnog Vargića za 1:0. Koper je tek u završnom napadu, u dosuđenom indirektu, imao jedinu ozbiljnu priliku kada je Guberac pucao s 15 metara, a lopta je okrznula desnu vratnicu. U tom dijelu susreta igrali su: Ježina, Silva, Gutieri, Barišić, Mekić, Vuković, Kleinheisler, Lopa, Erceg, Mišković i Beljo.

Pokleknuli u posljednjih pet minuta

Drugo poluvrijeme je bilo dosta sadržajnije. Koprani su istrčali s posve novom jedanaestoricom, dok se Bjelica odlučio za puno manje izmjena. U 53. minuti mladi Mekić je odlično centrirao s lijevog krila, Beljo je loptu glavom poslao u gornji desni kut, ali je vratar Adam spriječio pogodak uz pomoć grede koja mu je također sačuvala mrežu. Nakon toga su Slovenci postali opasniji i mogli su izjednačiti preko Krajinovića koji se našao u lijepoj prigodi. I kada se činilo da će Osijek sačuvati minimalno vodstvo, u 85. minuti je došlo do neopreznosti nakon ubačaja iz kuta, lopta je prošla kroz peterac i naivno je primljen zgoditak kojega je postigao Palčić. U samoj završnici Bjeličina je momčad ostala s igračem manje jer se ozlijedio Silva, a više nije imao tko ući s klupe. Suparnik je u posljednjim minutama došao do preokreta i lijepim golom Vekića uspio pobijediti s 2:1. Priliku su u drugom dijelu dobili Barešić, Pilj, Lončar, Grezda i Ljubić.