U završnoj provjeri uoči nastavka sezone Osijek će igrati protiv MOL Fehervara s početkom u 11 sati (HNTV).

Subota je dan povratka Bijelo-plavih s istarskih priprema. No, prije nego li se krene put Slavonije, važno je što bolje odraditi posljednju kontrolnu utakmicu koja se uvriježeno naziva „generalkom“. U njoj će Osječani za protivnika imati drugoplasiranu momčad mađarskog prvenstva, MOL Fehervar koja je ovoga tjedna izgubila od Dinama, također u Rovinju, rezultatom 1:2. U ovom ogledu koji počinje u 11 sati, uz izravan prijenos na HNTV-u, Osijek će zaigrati u sastavu koji je ovoga trenutka najbliži istrčavanju na teren u skorašnjem prvenstvenom dvoboju s Lokomotivom. Dakle, to su igrači koji dan ranije nisu krenuli u ogled s Koprom, a određenu će minutažu dobiti i dva nova osječka prvotimca Mato Miloš i Petar Brlek. Sigurno je da nakon dva poraza u prethodnim pripremnim nastupima Nenad Bjelica i njegovi izabranici žele na oproštaju od Istre odigrati dobro i rezultatski uspješno jer je to završna provjera prije gostovanja kod Lokomotive (22. siječnja) kada će se igrati u borbi za bodove.

Leandro i Pinto opet protiv Osijeka

MOL Fehervar je najbliži pratitelj vjerojatno nedostižnom Ferencvarosu u prvenstvu naših sjevernih susjeda koje se nastavlja u istom terminu kao i HNL. Trener Gabor Marton ima kvalitetan „roster“ u kojem je i dosta stranaca i to ne baš jeftinih na nogometnom tržištu. Na Transfermarktu je najvrijedniji među njima iskusni Francuz Loic Nego (1,8 milijuna eura) koji ima mađarsko državljanstvo i igra vrlo dobro na desnom boku. U biografiji mu između ostaloga stoji da je nastupao za Nantes, Romu, Charlton… Po cijeni mu je uz bok napadač Nemanja Nikolics, nekadašnji član poljske Legije s odrađenom prekooceanskom avanturom i u Chicagu. On je postigao šest golova u polusezoni, no najbolji je strijelac, s pogotkom više, ipak Ukrajinac Ivan Petrjak s igračkim stažom i u Šahtaru. Vrijedi istaknuti i Nigerijca Funsha Bamgboyea, budući da je jesenas zabio četiri zgoditka i tomu pridodao šest asistencija. Imamo u MOL Fehervaru i dva nama poznata lica jer su već igrala protiv Osijeka. Riječ je o nekadašnjim nogometašima sofijskog CSKA, Brazilcu Leandru koji je baš Osječanima zabio eurogol u kvalifikacijama Europske lige i Portugalcu Rubenu Pintu.