Oba je pogotka za Bijelo-plave postigao Mierez s bijele točke, a naša je momčad bila odlična u prvih 45 minuta.

U posljednjoj provjeri na pripremama u Rovinju Osijek je odigrao neriješeno 2:2 protiv MOL Fehervara. Odlični su Osječani bili u prvom poluvremenu! O tomu najbolje svjedoči statistika: posjed lopte 57 posto u odnosu na protivničkih 43, omjer udarac prema vratima 10-2, a u kornerima 8-1. Od samog početka naša se momčad sasvim nametnula Mađarima. Prvi su priprijetili Bočkaj, Jugović i Pilj, a potpuno podređeni protivnik je tek preko Bolle uspio doći do situacije u kojoj je mogao napraviti nešto više, ali je Ivušić bio vrlo koncentriran. U 19. minuti Bohar je pucao zamalo pokraj desne vratnice, nedugo zatim pravu je prigodu imao i Žaper nakon ubačaja iz kuta. Uslijedio je odličan šut Bočkaja s dvadesetak metara kada se iskazao vratar Rockov. Potom smo vidjeli pokušaje Pilja te Miereza u dva navrata i kada se već činilo da će se na odmor otići bez golova, stoper MOL Fehervara Musliu je igrao rukom u kaznenom prostoru ispred Miereza. Argentinac je bio siguran realizator najstrože kazne i Osijek je poveo 1:0.

Debitirali Brlek i Miloš

U nastavku su Mađari uspjeli doći do izjednačenja, a potom i do preokreta. Prvo je Halmai u 53. minuti lijepo s desne strane naciljao suprotni kut nemoćnog Ivušića, da bi desetak minuta kasnije lošije postavljanje osječke obrane kaznio Dardai i sa 8-9 metara mirno smjestio loptu u mrežu. U 73. minuti dosuđen je novi jedanaesterac za Bijelo-plave. Jurčević je bio u prodoru, prekršaj u šesnaestercu skrivio je Bolla i sudac je još jednom pokazao na bijelu točku. Mierez je i ovaj puta bio vrlo siguran i izjednačio na 2:2. Nakon toga su šanse imali Škorić i Kleinheisler na jednoj i Zivzivadze na drugoj strani. Prve nastupe u dresu Osijeka upisali su Brlek i Miloš, a rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Osijek je igrao u sastavu: Ivušić, Lončar ('60. Miloš), Škorić, Caro, Jurčević, Žaper, Jugović (’60. Brlek), Pilj (’46. Kleinheisler), Bočkaj, Bohar i Mierez. Dodajmo na kraju da je u Rovinj doputovala i skupina od 20-ak pripadnika Kohorte koji su cijelo vrijeme navijali, a na kraju i pljeskom pozdravili naše nogometaše koji su im se zahvalili na dolasku i potpori.