Naš odlični 26-godišnji vratar je ove sezone čak u deset prvenstvenih utakmica ostao bez primljenog gola!

U subotu je bio igrač utakmice protiv Istre 1961, a ovoga ponedjeljka, prvog dana veljače, Ivica Ivušić slavi svoj 26. rođendan. Našem vrataru želimo sve najbolje, a ujedno i čestitamo na svemu što je pokazao čuvajući mrežu Bijelo-plavih otkako je u Gradskom vrtu. Stigao nam je u ljeto 2018.  i to iz grčkog Olympiacosa, potpisavši četverogodišnji ugovor, kojega je u međuvremenu produžio još za godinu dana. U početku je čekao svoju šansu u konkurenciji Malenice i Santinija, no kada je ugrabio priliku – više je nije ispuštao. Potvrdio je u proteklom razdoblju svoju neupitnu kvalitetu i trenutno je neupitno jedan od najboljih hrvatskih vratara!

Dolazak u Osijek – najbolji potez

Zanimljiv je Ivičin nogometni put. Iz mlađih kategorija Rijeke otišao je u milanski Inter čiji su ga skauti zapazili, pa je imao priliku trenirati u slavnom talijanskom klubu. Tijekom boravka na Apeninskom poluotoku išao je na posudbe u Seregno i Prato kako bi stjecao dragocjeno iskustvo. Nakon toga se odlučio vratiti u Hrvatsku, a prvi klub u kojem je branio u HNL-u bila je pulska Istra 1961. S Aldo Drosine je prihvatio laskavu ponudu pirejskog Olympiacosa. Međutim, tamo ipak nije dočekao priliku, a nije želio sjediti na klupi ili tribinama. Poziv iz Osijeka rado je prihvatio i pokazalo se da je to vjerojatno bio i najbolji potez u njegovoj karijeri. Ove sezone čak u 10 prvenstvenih utakmica nije primio pogodak, što najbolje govori o kontinuitetu forme koju prezentira od samoga početka. U prošloj je natjecateljskoj godini branio u svim susretima u borbi za bodove, a niz je nastavio i u aktualnoj sezoni.