Teško je bilo pomiriti se s remijem, nakon što je Osijek u posljednjim minutama nadoknade postigao i drugi gol…

Teško su Bijelo-plavi prihvatili spoznaju da je o konačnom ishodu dvoboja s Goricom odlučivalo sudačko „vijećanje“. Znamo kako je ono završilo o tomu je li Ercegov gol, koji bi zasigurno bio pobjedonosan za Osijek, ispravan ili ne… Ostalo je, ipak, neriješeno 1:1. Vedran Jugović je po izlasku iz svlačionice izjavio:

Da, svakome po bod na kraju. Očekivali smo takvu utakmicu, znali smo da je Gorica iznimno tvrda i čvrsta i ne ostavlja puno prostora svojim protivnicima, ali nismo ni mi njima ništa dopustili. U nastavku su nam zabili iz prve neke ozbiljnije prilike, a mi smo potom sve karte bacili u napad. Došli smo do izjednačenja u finišu, a kraj je zaista bio dramatičan. Što se tiče tog poništenog pogotka, dobio sam sliku te situacije s par strana i prije svega moram reći kako se nema dobar kut da bi se točno vidio svaki detalj. Puno je tu nejasnoća, no to se više ne može promijeniti. Moramo ići dalje, što prije se fizički i psihički oporaviti jer nas je ovo baš ispraznilo. Nije to lako prihvatiti na terenu, kada onako burno proslavimo gol, da bi ga se nekoliko minuta kasnije poništilo. Odluka je jako „tijesna“, a po meni takve stvari ubijaju nogometnu emociju. Da bi VAR mogao na pravi način ispuniti svoju namjenu prije svega se moraju stvoriti svi tehnički preduvjeti za to, a to još uvijek kod nas nije tako.

Cijelu izjavu pogledajte ovdje.