Dopuštenje za nastavak sezone dobili su pionirska i kadetska momčad kojima u goste stiže Lokomotiva.

Juniori Osijeka u nedjelju, 14 .veljače, na stadionu Sportskog centra Ante Gotovina na Bikari nastavljaju borbu za prvenstvene bodove.  S početkom u 14,30 sati ugostit će zagrebački Dinamo u 18. kolu HNL-a za mladež. Igrači trenera Ronalda Grnje trenutno su četvrti na ljestvici s 31 bodom i devet ostvarenih pobjeda u prethodnih 17 susreta dok su Modri drugi s osvojenih 45 bodova u 18 dosadašnjih nastupa, pri čemu su 14 puta pobjeđivali svoje suparnike. Ispred njih je samo splitski Hajduk s tri boda više. Nakon poraza prošloga vikenda u Sesvetama, naša se juniorska momčad nada dobrom nastupu protiv vrlo kvalitetnog suparnika.

Kadeti igraju derbi

Dopuštenje Stožera civilne zaštite dobili su pioniri i kadeti na razini cijele Hrvatske, pa će i oni, nakon duže stanke, nastaviti borbu za bodove. Učenici Mateja Žitnjaka su vodeći na ljestvici, a u nedjelju će, od 13 sati, dočekati četvrtoplasiranu Lokomotivu na terenu s umjetnom travom u Gradskom vrtu. Na istom će mjestu, s početkom u 14,45, snage odmjeriti i nešto stariji nogometaši Bijelo-plavih i „Lokosa“. Bit će to iznimno zanimljiva utakmica, budući da su Osječani na drugom mjestu s 31 bodom, a njihov je protivnik stepenicu niže (30 bodova).

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.