U prvoj utakmici nakon duže stanke Žitnjakovi su učenici uvjerljivo svladali Lokomotivu uz tri gola Perića.

Ublažavanjem nekih od epidemioloških mjera Nacionalnog stožera civilne zaštite nastavljeno je natjecanje u HNL-u za mladež u konkurenciji pionira i kadeta. Pionirska momčad Osijeka je pokazala da je i nakon duže stanke zadržala navike iz prvog dijela sezone, kada je riječ o uvjerljivim pobjedama i nastavku uspješnog niza. U Gradskom vrtu je gostovala četvrtoplasirana Lokomotiva koja nije imala nikakvih izgleda izbjeći poraz u ogledu s liderom na ljestvici. Bilo je 4:0 za Bijelo-plave uz tri pogotka Mateja Perića dok je jednom strijelac bio Domagoj Čavar. Bio je to već trinaesti trijumf učenika Mateja Žitnjaka u državnom prvenstvu, u 15 dosadašnjih  kola. Osijek ima 51 bod, pet više od Hajduka koji mora odraditi i jednu utakmicu zaostatka. Dodajmo da je Perić sa 16 golova najbolji ligaški strijelac, a slijedi ga suigrač Dominik Babić koji je suparničku mrežu pogađao 12 puta.

Kadeti slavili u derbiju

Uspješni su na domaćem terenu protiv „Lokosa“ bili i izabranici Ante Bekavca. Slavili su u derbiju pogotkom Antonija Blažanovića i zadržali drugu poziciju, odmah iza vodećeg Dinama. Modri imaju 38 bodova i susret manje, Osječani su drugi s 34 dok je Lokomotiva ostala treća s 30 osvojenih bodova. Juniori su na Bikari igrali s favoriziranim Dinamom i taj je ogled završio neriješenim ishodom 1:1. Trener Ronald Grnja može biti zadovoljan prikazanim, a mrežu Zagrepčana je već u 2. minuti zatresao Luka Branšteter. Prije odlaska na odmor gosti su izjednačili i rezultat se nakon toga više nije mijenjao. Osijek je četvrti u ovom poretku s 32 boda, iza vodećeg Hajduka (51), Dinama (46) i Lokomotive (39).