I na gostovanju kod Slaven Belupa u Koprivnici učenici Mateja Žitnjaka osvojili su sva tri boda.

Igrači mladog trenera Mateja Žitnjaka ponovno su bili uspješni u HNL-u. U okviru 19. kola u Koprivnici su na stadionu „Ivan Kušek Apaš“ svladali Slaven Belupo rezultatom 3:1. Bijelo-plavi su poveli golom Živkovića u 15. minuti, a nakon što je domaćin uspio izjednačiti, naša je momčad u drugom poluvremenu zabila još dva pogotka preko Perića u 55. i Babića u 59. minuti. Tom su pobjedom Osječani ostali na prvom mjestu s dva boda više u odnosu na jedinog pravog konkurenta, splitski Hajduk. Kadeti su također igrali u gostima s Koprivničanima, a na kraju su bodovi podijeljeni. Domaćin je imao vodstvo od 2:0, da bi u posljednjih deset minuta golovima Bukvića i B. Sinkovića Bijelo-plavi došli do remija. Dinamo je teško dostižan na vodećoj poziciji, tako da izabranici Ante Bekavca žele prvenstveno sačuvati drugo mjesto i trenutno imaju bod više od Hajduka.

Juniori i dalje četvrti

Nedjeljno gostovanje kod Dugopolja, u Sportskom centru Hrvatskih vitezova, u sklopu 19. kola državnog prvenstva za juniore završilo je porazom osječke momčadi. Rezultat je bio 3:1 za Dugopoljčane koji su poveli već u 4. minuti, da bi učenici Ronalda Grnje izjednačili u 24. preko Branštetera. U drugom poluvremenu protivnik je postigao još dva pogotka i osvojio sva tri boda. Juniori Osijeka i dalje su četvrti na ljestvici s 32 boda, uvjerljivo je prvi Hajduk, a ispred nas su još Dinamo i Lokomotiva.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.