Pionirska momčad je slavila sa 8:0, a kadetska je protivnika iz Čakovca svladala rezultatom 4:1.

Pioniri i kadeti naše Škole nogometa protekle subote su odigrali prvenstvene utakmice HNL-a za mladež protiv Međimurja. Pionirska je momčad briljirala na terenu te pobijedila svoga protivnika rezultatom 8:0! Strijelci su bili: Sergej Levak, Matej Perić, Filip Živković, Dominik Babić, Andrej Svrzlić te najistaknutiji pojedinac Marko Tajs koji je zabio čak tri pogotka kada je ušao u drugom poluvremenu. Osijek je zadržao vodstvo na ljestvici i dalje s dva boda više u odnosu na drugoplasirani Hajduk.

Kadeti zadržali drugo mjesto

I kadeti su bili nemilosrdni pobijedivši Međimurce sa 4:1. Gosti iz Čakovca su prvi došli u vodstvo, ali je kvaliteta ipak došla do punog izražaja, posebno u drugom poluvremenu. Tada mladi Osječani protivniku nisu dali neku novu prigodu, a svoje su pretvarali u golove. Šimun Mikolčić je bio dvostruki strijelac, dok su Domagoj Bukvić i Petar Ivančan zabili preostala dva gola za neupitna tri boda. Dinamo je vodeći na ljestvici s 45 bodova, Osijek je drugi s 38, a Hajduk treći s 37 bodova. Igrači Škole nogometa predstojećeg će vikenda zasluženo odmoriti u uskršnjim blagdanima, a za dva tjedna ponovno zaigrati u nastavku sezone HNL-a.  

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.