Na današnji dan (30. ožujka) prije sedam godina Osijek je u odličnoj utakmici slavio protiv Dinama rezultatom 3:2.

Od događaja i utakmica koje pamtimo na današnji dan (30. ožujka), rado se prisjetimo proljeća 2014. godine. Naime, toga je datuma Osijek bio domaćin Dinamu u 28. kolu Prve hrvatske nogometne lige, u vrlo bitnom ogledu za Bijelo-plave koji su u toj sezoni vodili veliku borbu za opstanak među prvoligašima. Lidera na ljestvici dočekali su na posljednjem mjestu, no pred više od 6.000 gledatelja su velikom borbom i ogromnim zalaganjem stigli do trijumfa koji im je bio itekako bitan u ostvarenju tadašnjeg cilja koji je na kraju i izboren.

Cesarec dvostruki strijelac, Mišić zabio u 89.

Golovima svog raspoloženog centarfora Danijela Cesarca u 41. i 69. minuti Bijelo-plavi su poveli s 2:0, ali su Modri uspjeli doći do izjednačenja nakon što su mrežu osječke momčadi zatresli prvo Fernandes (80.), a potom i Čop (84.). U pretposljednjoj minuti susreta Osječani su ipak uspjeli doći do pobjedonosnog gola kojega je postigao Josip Mišić nakon centaršuta Borne Barišića. Za Osijek su igrali: Mikulić, Matas, Jonjić, Škorić, Bralić, Ugarković (od 71. Vidaković), Kurtović, J. Mišić, Glavaš, Šorša (od 85. B. Barišić) i Cesarec (od 90. + 2 Novaković). Trener je bio Tomislav Rukavina. Za Dinamo je branio naš aktualni vratar Antonijo Ježina, a na terenu su ga predvodili Šimunić, Brozović, J. Leko, Soudani i ostali koje je s klupe vodio Z. Mamić.

Pogotke s ove utakmice možete pogledati ovdje.