Ovo će biti 17. izdanje popularne sportske manifestacije koja starta u 10 sati s Trga Ante Starčevića.

U subotu, 10. travnja, u organizaciji Maraton kluba Hrvatski sokol iz Osijeka bit će održan 17. Osječki Ferivi polumaraton. Riječ je o jednom od najpopularnijih sportskih događaja u našem gradu koji će i ove godine, unatoč specifičnim okolnostima, privući više od 1.000 sudionika iz desetak zemalja. Oni će osječkim ulicama i trgovima istrčati dionicu od 21,1 kilometar, a ovo će se natjecanje vrednovati i za pojedinačno, također i ekipno prvenstvo Hrvatske. Start će biti u 10 sati na Trgu Ante Starčevića gdje je ujedno i ciljna ravnina. Ponovno će biti upriličena i već tradicionalna utrka građana pod nazivom „Jel' trčiš lega?“ u dužini od 5 kilometara kao i štafetna utrka 3 x 7 kilometara. U drugom dijelu dana, od 17 sati, na šetnjici uz Dravu (kod restorana „Galija“) na rasporedu su i dječje utrke u kojima će sudjelovati vrtićarci i školarci.