U tri nastupa proteklog vikenda naši su mladi nogometaši osvojili sedam bodova.

Juniorska momčad je na terenu Sportskog centra Ante Gotovina (Bikara) pobijedila Rijeku u 20. kolu HNL za mladež rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je kapetan Luka Branšteter u 23. minuti. Ovom pobjedom igrači Ronalda Grnje ostali su na petome mjestu i bodovno (35) se izjednačili s Riječanima. Prvi je Hajduk (55) s tri boda više ispred drugoplasiranog Dinama.

Pioniri nižu pobjede

Pioniri su odigrali još jednu odličnu utakmicu, ovaj puta protiv Solina. Prva dva gola pala su u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Matej Perić u 11. i Dominik Babić u 35. minuti. U drugom dijelu Babić je u 41. minuti postigao svoj drugi pogodak za konačnih i uvjerljivih 0:3. U svakom slučaju, Žitnjakova ekipa opravdala je i sačuvala prvo mjesto na ljestvici s dva boda prednosti nad Hajdukom.

Kadeti su u puno neizvjesnijem dvoboju sa Solinjanima odigrali neriješeno 2:2. U prvom su poluvremenu mreže mirovale, ali je zato drugo bilo iznimno napeto i zanimljivo. Naš je Antonio Blažanović svoju odličnu igru okrunio s dva pogotka u 66. i 70. minuti, no poslije toga sreća je napustila Osječane. U 77. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćina uz isključenje vratara Tina Sajka, da bi u 88. minuti Solin uspio izjednačiti rezultat.

U utorak derbi u Splitu

Prvenstvo se nastavlja već u utorak, 13. travnja. U Splitu će biti odigrana utakmica 18. kola u kadetskoj konkurenciji, zasigurno vrlo uzbudljiva. Riječ je o derbiju između Hajduka i Osijeka. Naime, Hajduk je drugi s bodom više u odnosu na Bijelo-plave koji su sada korak iza Splićana. Našim dečkima želimo puno sreće!
Istoga dana na Poljudu su trebali igrati i pioniri ova dva kluba što bi tek bio pravi derbi. Međutim, utakmica je morala biti odgođena zbog proboja koronavirusa u svlačionicu splitske momčadi, tako da se Žitnjakovi učenici vraćaju u Osijek iako su nakon pobjede u Solinu trebali ostati sve do utorka u Dalmaciji.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.