Pionirska i kadetska momčad Osijeka u HNL-u za mladež u nedjelju dočekuju vršnjake iz Istre 1961.

U nedjelju će u Gradskome vrtu naši mladi nogometaši ugostiti vršnjake iz Istre 1961 u 20. kolu HNL-a za mladež. Učenici Mateja Žitnjaka konstantno su na vrhu ljestvice, trenutno imaju 50 bodova i utakmicu manje koju su proteklog utorka trebali odigrati s Hajdukom u Splitu. No, korona je odgodila derbi koji će biti upriličen u nekom drugom terminu. Što se tiče Istre, njihova je momčad na osmome mjestu s 23 boda. Kadeti koje vodi trener Ante Bekavac doživjeli su ovoga tjedna neugodan poraz na Poljudu i ostali na 39 bodova što je trenutno dovoljno za treću poziciju. Puljani su vrlo solidni, peti s nastupom manje i 27 bodova. Prva je nedjeljna utakmica na terenu s umjetnom travom u 10, a druga počinje u 11,45 sati.

Juniori gostuju u Koprivnici!

Pred našim juniorima je, također, novi ogled u borbi za bodove, ovaj puta na gostujućem terenu. U subotu će ih na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekati momčad Slaven Belupa u okviru 21. kola. Izabranici Ronalda Grnje zasad su petoplasirani s učinkom od 35 bodova kao i Rijeka koja je stepenicu više, pa se naši dečki nadaju još jednoj pobjedi i mogućem skoku na ljestvici. Koprivničani su na šestome mjestu s 22 boda.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.