Pioniri su teško, ali zasluženo svladali Istru 1961 s kojom su kadeti u Gradskom vrtu odigrali neriješeno.

Nastavljena je dominacija osječkih pionira u državnom prvenstvu. Ovaj puta su učenici Mateja Žitnjaka izborili vjerojatno i najtežu pobjedu do sada, budući da su protiv vršnjaka iz Istre 1961 do bodova došli u posljednjim minutama susreta. Strijelac za konačnih, svakako i zasluženih 1:0 bio je Dominik Babić i moglo je uslijediti veliko slavlje Bijelo-plavih na terenu. Osijek ima 53 boda i ostao je prvi na ljestvici, uz istu prednost nad jedinim pravim konkurentom za naslov, splitskim Hajdukom (51). Kadeti su, pak, s Puljanima odigrali neriješeno. Naši su dečki u dva navrata bili u vodstvu, golovima Petra Ivančana i Luke Barića, ali su protivnici oba puta uspjeli sustići prednost domaćina, pa je utakmica završila rezultatom 2:2. Osječani su treći s 40 bodova, iza vodećeg Dinama i Hajduka.

Poraz juniora u Koprivnici

Osječki juniori u Koprivnici su izgubili od Slaven Belupa. Prvo poluvrijeme nije ponudilo golove, no u nastavku je bilo dinamičnije uz tri postignuta pogotka. Koprivničani su prvi došli u vodstvo koje su povećali duboko u sudačkoj nadoknadi (90+5') iz jedanaesterca, a na isti način su izabranici Ronalda Grnje, preko Peđe Marodija, smanjili na 2:1 (90+8'). U ovoj konkurenciji u vodstvu je Hajduk ispred Dinama, dok je Osijek trenutno na petoj poziciji s 35 bodova iz 21 utakmice.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.