Pioniri su te┼íko, ali zaslu┼żeno svladali Istru 1961 s kojom su kadeti u Gradskom vrtu odigrali nerije┼íeno.

Nastavljena je dominacija osje─Źkih pionira u dr┼żavnom prvenstvu. Ovaj puta su u─Źenici Mateja ┼Żitnjaka izborili vjerojatno i najte┼żu pobjedu do sada, budu─çi da su protiv vr┼ínjaka iz Istre 1961 do bodova do┼íli u posljednjim minutama susreta. Strijelac za kona─Źnih, svakako i zaslu┼żenih 1:0 bio je Dominik Babi─ç i moglo je uslijediti veliko slavlje Bijelo-plavih na terenu. Osijek ima 53 boda i ostao je prvi na ljestvici, uz istu prednost nad jedinim pravim konkurentom za naslov, splitskim Hajdukom (51). Kadeti su, pak, s Puljanima odigrali nerije┼íeno. Na┼íi su de─Źki u dva navrata bili u vodstvu, golovima Petra Ivan─Źana i Luke Bari─ça, ali su protivnici oba puta uspjeli susti─çi prednost doma─çina, pa je utakmica zavr┼íila rezultatom 2:2. Osje─Źani su tre─çi s 40 bodova, iza vode─çeg Dinama i Hajduka.

Poraz juniora u Koprivnici

Osje─Źki juniori u Koprivnici su izgubili od Slaven Belupa. Prvo poluvrijeme nije ponudilo golove, no u nastavku je bilo dinami─Źnije uz tri postignuta pogotka. Koprivni─Źani su prvi do┼íli u vodstvo koje su pove─çali duboko u suda─Źkoj nadoknadi (90+5') iz jedanaesterca, a na isti na─Źin su izabranici Ronalda Grnje, preko Pe─Ĺe Marodija, smanjili na 2:1 (90+8'). U ovoj konkurenciji u vodstvu je Hajduk ispred Dinama, dok je Osijek trenutno na petoj poziciji s 35 bodova iz 21 utakmice.

­čÄô - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stru─Źne prakse u nogometnom klubu Osijek.