Mladi nogometaši Osijeka imali su, u sve tri kategorije državnog prvenstva, vrlo teška iskušenja s jakim protivnicima.

Protekli je vikend za naše mlađe kategorije bio vrlo zahtjevan i zanimljiv. Juniori su nam na ŠRC Ante Gotovini (Bikara) izgubili od Hajduka rezultatom 0:2 u susretu 22. kola HNL-a za mladež. Vrlo kvalitetni gosti su golove postigli u 32. i 44. minuti te pobjedom još i dodatno povećali svoju ionako uvjerljivu prednost koju imaju na vrhu ljestvice. Učenici Ronalda Grnje su pružili koliko su trenutno mogli, u situaciji kada su najbolji igrači od ove polusezone u redovima Osijeka II i igraju seniorski nogomet. Osječani su ostali na petome mjestu i sigurno će u idućim utakmicama, već i u predstojećoj s Hrvatskim dragovoljcem u Zagrebu, pokušati biti bolji i uspješniji.

I dalje dva boda prednosti

Pioniri i kadeti su gostovali na Maksimiru gdje su odigrali utakmice 21. kola s Dinamom. Naši su dječaci nakon dužeg vremena ispustili pobjedu, budući da su odigrali neriješeno 1:1, ali se situacija na ljestvici nije promijenila, budući da je Hajduk također remizirao, u gostima kod Rijeke. Tako su Bijelo-plavi i dalje prvi u svojoj kategoriji s dva boda prednosti u odnosu na Splićane. Inače, Osijek je poveo u Zagrebu, a strijelac je bio Marko Tajs u 11. minuti. Dinamo je u drugom poluvremenu uspio izjednačiti nakon čega se rezultat više nije mijenjao. Kadete su Zagrepčani porazili s 2:0. Osim bez bodova u ogledu s liderom na ljestvici, naša je momčad ostala i bez isključenog Krešimira Vrbanca koji je dobio dva žuta kartona te je u 63. minuti morao napustiti igru nakon čega su domaćini postigli drugi pogodak, ponovno preko Gabrijela Rukavine, sina našeg bivšeg igrača i trenera Tomislava. Bekavčevi izabranici su trenutno četvrti, a sljedeći protivnik bit će im Inter iz Zaprešića.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.