Riječ je o U-15 reprezentaciji Hrvatske koju u svibnju očekuje sudjelovanje na Memorijalu „Vlatka Markovića“.

Čak šestorica pionira našeg prvoligaša dobila su poziv za nacionalnu U-15 vrstu! Naime, ova će reprezentacija u prvoj polovici svibnja sudjelovati na Trećem međunarodnom turniru „Vlatko Marković“ koji se održava u spomen na legendarnog hrvatskog nogometaša i nekadašnjeg predsjednika HNS-a. Naime, izbornik Sergej Milivojević odlučio je za ovu akciju pozvati Jana Hlapčića, Svena Sopića, Mateja Perića, Dominika Babića, Luku Lukadinovića i Sergeja Levaka. To zasigurno nije iznenađenje imajući u vidu činjenicu da su pioniri NK Osijek od početka sezone vodeći na prvenstvenoj ljestvici HNL-a za mladež u svome uzrastu i ne ispuštaju prvo mjesto.

Utakmice u Karlovcu i Zagrebu

Prvu će utakmicu Milivojevićevi izabranici odigrati 5. svibnja u Karlovcu gdje će odmjeriti snage s Bugarskom, a u drugom susretu na istom terenu, dan kasnije, protivnik će biti selekcija Sjeverne Makedonije. U trećoj utakmici ovoga Memorijala Hrvatska će, 7. svibnja, u Zagrebu zaigrati protiv Bjelorusije. Za konačan plasman igrat će se 9.5. također u glavnom gradu. Mladi osječki nogometaši će do odlaska na reprezentativne obveze odigrati četvrtfinalnu utakmicu Kupa protiv Lokomotive u Gradskom vrtu (srijeda), a domaćini će biti i predstojećeg vikenda (subota) u prvenstvenom ogledu s Interom.