Pioniri i kadeti u Gradskom vrtu dočekuju zaprešićki Inter dok će juniori gostovati kod Hrvatskog dragovoljca.

Juniorska momčad našega kluba u subotu, 1. svibnja, gostuje kod Hrvatskoga Dragovoljca na stadionu NŠC Stjepan Spajić u zagrebačkom Sigetu. Bijelo-plavi zajedno s trenerom Ronaldom Grnjom trenutno su peti na ljestvici HNL-a za mladež s 35 osvojenih bodova, a protivnička momčad je na posljednjem mjestu s 15 bodova. Iako trenutno plasman ne mora biti isključivo mjerilo nečije kvalitete i vrijednosti, vjerujemo da će Osječani u ovom ogledu biti bolji od svoga domaćina i osvojiti sva tri boda.

Sačuvati prvo mjesto

Pioniri i kadeti ovoga će vikenda ugostiti Inter iz Zaprešića. Utakmice se igraju također u subotu, pioniri s početkom u 14, a kadeti od 15,45 sati na terenu s umjetnom travom našeg stadiona. Osječani su neupitno favoriti, osobito učenici Mateja Žitnjaka u mlađoj dobnoj kategoriji koji su s 54 osvojena boda prvi na ljestvici dok Inter ima znatno slabije rezultate i skromnih 9 bodova te je na 13. mjestu. Kadeti su nam trenutno četvrti u poretku državnog prvenstva sa 40 bodova, kvalitetom nedvojbeno ispred sedmoplasiranih Zaprešićana koje nikako ne podcjenjujemo, ali bi bodovi ipak trebali ostati u Gradskom vrtu.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.