Pioniri i kadeti našeg prvoligaša postigli su po četiri gola zaprešićkom Interu, bez ijednog primljenog.

Osječki pioniri i kadeti odigrali su susrete 22. prvenstvenog kola protiv Intera iz Zaprešića. U obje su kategorije naše momčadi porazile svoje protivnike rezultatom 4:0. Pioniri su bili prvi na terenu s umjetnom travom stadiona u Gradskom vrtu i bez problema i ovu utakmicu riješili u svoju korist. U prvom poluvremenu došli su u vodstvo preko Dominika Babića, da bi u sadržajnijem drugom dijelu postigli još tri pogotka. Na 2:0 povisio je Sven Sopić, nedugo zatim zabio je Domagoj Čavar da bi u završnici strijelac bio i Ivan Barić koji je postavio konačan rezultat. Osijek je zadržao vodstvo na ljestvici i dalje s dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Hajduk.

Tri pogotka Sinkovića

Kadeti su ostvarili jednako uvjerljivu pobjedu kao i njihovi nešto mlađi klupski kolege. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a posebno se iskazao Bruno Sinković koji je u tri navrata zatresao suparničku mrežu. Osim njega, među strijelce se upisao i Antonio Blažanović. U ovoj konkurenciji Bijelo-plavi trenutno dijele treće i četvrto mjesto s Lokomotivom, a ispred njih su vodeći Dinamo i Hajduk. Susret naših juniora s momčadi Hrvatskog dragovoljca na ŠNC-u Stjepan Spajić u zagrebačkom Sigetu u 23. kolu HNL za mladež završio je rezultatom 2:1. Osječani su uspjeli prvi doći u vodstvo preko Luke Branštetera, ali su Crno-plavi došli do preokreta i na kraju slavili. Učenici Ronalda Grnje nalaze se na petome mjestu s 35 bodova. Na čelu je Hajduk koji je praktički već osigurao titulu prvaka.

🎓 - Tekst napisali studenti Akademije za umjetnost i kulturu u sklopu stručne prakse u nogometnom klubu Osijek.