Brazilac se rado odazvao pozivu da sudjeluje u stručnoj praksi studentica Akademije za umjetnost i kulturu.

Studentice Akademije za umjetnost i kulturu koje odrađuju stručnu praksu u Nogometnom klubu Osijek svakoga tjedna u Gradskom vrtu sudjeluju u nekim aktivnostima našeg Media tima. Ovih su dana, primjerice, popratile snimanje dijela emisije „Bijelo-plavi jedanaesterac“, a imale su mogućnost i porazgovarati s Gutierijem Tomelinom koji nam se rado pridružio tijekom novinarske edukacije. Naš im je Brazilac ostavio, kako su nam kasnije rekle, odličan dojam, posebice zbog činjenice da je dobro naučio hrvatski jezik, na kojem se i odvijala komunikacija.

„Amigo“ je oduševljen Osječanima!

„Amigo“ je više od sat vremena odgovarao na brojna zanimljiva pitanja, koja se, dakako, nisu odnosila samo na nogomet i igračku karijeru. U opuštenoj atmosferi neformalnog razgovora u klupskom Press salonu, stoper Osječana pričao je o svome djetinjstvu u Brazilu, o tomu što mu najviše nedostaje iz njegove domovine, a ponajviše o boravku u Osijeku i Hrvatskoj te dojmovima i prijateljima koje je ovdje stekao. Saznali smo, između ostaloga, da se Guti dobro snalazi i pripremajući neka ukusna jela u svom obiteljskom domu, pri čemu voli slušati i hrvatsku glazbu. Posebno mu je drago što su ljudi u našem gradu uvijek srdačni i susretljivi, pa mu se često jave i dok je u ugodnoj šetnji sa svojim najbližima. Dio onoga što su vrlo aktivne studentice pitale svima omiljenog prvotimca iz osječkih redova bit će emitiran i u emisiji „ Brtva glave“ u programu Radio Osijeka.